فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت عضو شورای اسلامی شهر قوچان از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

عضو شورای اسلامی شهر قوچان با صدور پیامی خواستار مشارکت آحاد مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سیده عفت موسوی نژاد، عضو شورای اسلامی شهر قوچان با صدور پیامی خواستار مشارکت آحاد مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«و به واسطه قلم است که انسان استحضار می یابد انچه راکه مرور زمان و یا بعد مکانی بر روی ان پرده کشیده است»
 
معجزه پیامبر اکرم(ص) کتاب است و اولین آیات نازل شده نیز با امر به خواندن، کتاب، قلم و علم توأم شده است. اهمیت کتاب و مطالعه در این دین اسلام از سوگند خداوند به قلم بر همگان ثابت شده است.حضرت علی (ع) میفرمایند:« علم و ادب بهای جان توست، پس در فراگیری علم و دانش و مطالعه پیرامون ان دو، کوشا باش و هرچه برعلم، اگاهی و ادب تو افزوده شود قدر و فراست تو بیشتر می شود».
 کتاب، کتابخوانی وکسب علم راه ورود به دنیایی مملو از سعادت و خرد ورزی است. در جامعه امروز که گسترش فضای مجازی و رسانه های دیجیتالی تبدیل به یکی از عناصر مهم برای نشر اطلاعات شده است، امید است بتوانیم با ترویج فرهنگ کتابخوانی در خانواده، همراه کردن دروس مدارس با تحقیق در حوزه آموزشی و تشویق مردم به فرهنگ مطالعه بوسیله رسانه های جمعی و البته در کنار آن حمایت دولت از اهل قلم و توسعه مراکز فرهنگی بتوانیم به یکی از شاخص های توسعه یافتگی که افزایش سرانه مطالعه است، نائل شویم.
اینجانب از همشهریان ارجمند و گرامی دعوت می نمایم که به منظور اعتلای فرهنگ کتابخوانی، در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت نمایند و امیدوارم بتوانیم با ممارست در مطالعه کتاب، ورود به دنیای مملو از سعادت، خردورزی و آگاهی و آرامش را  تجربه و سرانه مطالعه کتاب را در میهن عزیزمان ارتقاء بخشیم.
 
سیده عفت موسوی نژاد
عضوشورای اسلامی شهرقوچان