فهرست

انجمن ها

با حضور اعضا؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کاریز تایباد برگزار شد

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کاریز تایباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کاریز شهرستان تایباد با حضور غلامرضا قیاسی، بخشدار مرکزی تایباد؛ جابر آفریدون، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ثریا محمدپور، نماینده شهردار کاریز و اعضای شورای اسلامی شهر کاریز در کتابخانه عمومی شهید مطهری برگزار شد.

در ابتدای جلسه غلامرضا قیاسی، بخشدار مرکزی تایباد ضمن تقدیر از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد، گفت: وجود کتابخانه ها مسیر را برای ارتقا و اعتلای فرهنگ عمومی در جامعه هموارتر می کند.
با توجه به هدف کتابخانه ها در ارائه خدمات کتابخانه ای به نقاط مختلف به ویژه مناطق محروم علاوه بر بالا بردن سرانه مطالعه و پرکردن ایام فراغت جامعه باعث به روز شدن دانش و در نتیجه بالا رفتن سطح آگاهی جامعه می شود.

در ادامه جابر آفریدون، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد با تاکید بر همکاری و همراهی با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: برای رسیدن به رشد فرهنگ اجتماعی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید بیش از پیش به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی و هنری با همکاری سایر دستگاه های اجرایی پرداخته شود.

حسن سالاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد با بیان شعار «کتابداری هیچ وقت تعطیل نیست»، گفت: با توجه به ایام کرونا و تعطیلی موقت کتابخانه ها سعی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بر این بوده تا با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و راه اندازی محفل ادبی گامی موثر  در راستای پرکردن ایام فراغت جامعه به ویژه نسل جوان و هدایت آنها از فضای مجازی به سمت کتابخوانی برداشته شود.