فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت تحکیم بنیان خانواده برگزار شد؛

ششمین کارگاه خانواده موفق در اداره کتابخانه های عمومی جغتای

ششمین کارگاه مجازی خانواده موفق با محوریت تحکیم بنیان خانواده توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، ششمین جلسه کارگاه مجازی خانواده موفق با محوریت تحکیم بنیان خانواده با موضوع اختلالات رفتاری کودکان توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای اظهار داشت: مراقبت از فرزندان، مسئولیت سنگین و ظریفی است که جز با تدبیر و درایت پدر و مادر و همفکری و همدلی آنان و جز با احساس مسئولیت در مقابل فرزندان و روشن بینی نسبت به واقعیت های جامعه، نمی توان از عهده آن برآمد.

کبری اولیائی نژاد،  ادامه داد: در جلسه قبل، اختلالات کودکان به سه دسته یادگیری، روانی و رفتاری تقسیم بندی شد و اختلالت یادگیری و روانی مورد بررسی قرار گرفت.

 وی ادامه داد: اختلالات رفتاری در کودکان زمینه اختلالات روانی در بزرگسالی آنان را فراهم خواهد آورد. پس در ابتدا وظیفه والدین کودک است که زندگی و محیط خانه را محیطی امن و آرام برای فرزند سازند تا مشکلات روحی و روانی به سراغ آن ها نیاید.

موسی الرضا صائمی فرد، مشاور فرهیخته بومی شهرستان جغتای در این جلسه به بررسی اختلالات رفتاری در کودکان از جمله وسواس- شب ادراری، خجالت و کمرویی، اضطراب و استرس و ترس در کودکان پرداخت.  

در پایان به پرسش های شرکت کنندگان در این جلسه پاسخ داده شد. 
نسخه قابل چاپ