فهرست

اخبار شهرستان‌ها

شهردار کاخک گناباد گفت؛

جشنواره کتابخوانی رضوی گامی موثر در گسترش فرهنگی غنی اسلامی است

شهردار کاخک شهرستان گناباد با صدور پیامی خواستار مشارکت مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علی افتخاری نسب، شهردار کاخک شهرستان گناباد با صدور پیامی خواستار مشارکت مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

متن پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جای بسی خرسندی است که جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال انجام رسالت و وظیفه مهم خود، یعنی گسترش فرهنگ رضوی است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور دینی و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد و بی ‌شک انس و محبت مردم به امام رضا(ع) خود دلیلی قوی برای استقبال مردمی از این جشنواره در رده‌ های سنی مختلف خواهد شد.
این جشنواره می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه معصومین(ع) به ‌ویژه حضرت امام رضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ای باشد. برگزاری هرساله‌ جشنواره کتابخوانی رضوی، با این هدف والا و به منظور آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا(ع)، امری پسندیده و قابل تقدیر است.
از آنجایی که کتاب و کتابخوانی سطح آگاهی را افزایش می دهد و بهترین دوست و یار انسان کتاب است، در ایام کرونا، مطالعه می تواند اوقات ماندن در خانه را با افزایش آگاهی توام کند؛ به همین منظور از همه مردم فهیم و فرهنگ دوست شهر مقدس کاخک دعوت می کنم در این رویداد عظیم فرهنگی شرکت کنند. با توجه به فراهم بودن بستر اینترنتی برای شرکت در این جشنواره، انشاالله همه مردم بتوانند از برکات معنوی و معارف رضوی بهره‌مند شوند.

علی افتخاری نسب

شهردار کاخک
نسخه قابل چاپ