فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز مباهله؛

ویژه برنامه کتابشناسی مباهله «نگاهی نو به داستان مباهله» به همت اداره کتابخانه های عمومی بجستان برگزار شد

به مناسبت روز مباهله ویژه برنامه کتابشناسی مباهله «نگاهی نو به داستان مباهله» به همت اداره کتابخانه های عمومی بجستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت روز مباهله ویژه برنامه کتابشناسی مباهله «نگاهی نو به داستان مباهله» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حجت کیفی بجستانی، استاد حوزه، دانشگاه و کارشناس ملی رسانه برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حجت کیفی بجستانی، استاد حوزه، دانشگاه و کارشناس ملی رسانه به تشریح واقعه مباهله پرداخت و گفت: مباهله پیامبر (ص) با مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر (ص)طی نامه‌ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را برای رد تشرع به دین اسلام به مدینه و نزد پیامبر(ص) فرستادند.
وی تصریح کرد: دلایل پیامبر(ص) تاثیری بر روند فکری آنها نگذاشت و از این روز پیامبر (ص) این مساله را در پی نزول آیه مباهله توسط جبرئیل و  به امر خدا به مباهله واگذار کرد.

در ادامه علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بجستان گفت: رویدادهای مهم تاریخ اسلام، معرفی و جدیت در شناساندن آن به مخاطبان امری ضروری است و می تواند در کسب معرفت و شناخت بهتر مسائل دینی به نسل جوان و نوجوان کمک کند.

وی افزود: از جمله رویدادهایی که از سوی مسلمانان به عنوان یکی از برجستگی‌های اهل بیت(ع) محسوب شده  رویداد مباهله با حضور اصحاب کسا پیامبر (ص)، علی(ع)، فاطمه(س)، حسن(ع) و حسین(ع) است.

گفتنی است، در حاشیه این برنامه کتاب «اسرار آل محمد(ص)»  توسط حجت الاسلام و المسلمین حجت کیفی بجستانی، استاد حوزه، دانشگاه و کارشناس ملی رسانه معرفی شد.


 
نسخه قابل چاپ