فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه شهرستان جغتای؛

از راه های احیاء امر اهل بیت(ع) مطالعه و ترویج سیره زندگی ایشان است

امام جمعه شهرستان جغتای با صدور پیامی از مردم برای شرکت حداکثری در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین جواد تقی پور، امام جمعه شهرستان جغتای با صدور پیامی از مردم برای شرکت حداکثری در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عَنْ عَبْدِ السَّلَامِ بْنِ صَالِحٍ الْهَرَوِيِّ قَالَ: سَمِعْتُ أَبَا الْحَسَنِ عَلِيَّ بْنَ مُوسَى الرِّضَا (ع) يَقُولُ رَحِمَ اللَّهُ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا فَقُلْتُ لَهُ وَ كَيْفَ يُحْيِي أَمْرَكُمْ قَالَ يَتَعَلَّمُ عُلُومَنَا وَ يُعَلِّمُهَا النَّاسَ فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ كَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا
عبدالسلام بن صالح هروی از امام رضا علیه السلام نقل می کند، حضرت می فرمود: رحمت خدا بر کسی باد که دین و ولایت ما را زنده می کند. به حضرت گفته شد: چگونه امر شما را احیا و زنده می کند؟. حضرت فرمودند: علوم ما را یاد گیرد و به مردم بیاموزد؛ زیرا مردم اگر حُسن و حقایق کلام ما را بدانند قطعا از ما پیروی خواهند کرد.(عيون أخبار الرضا عليه السلام، ج‏1، ص: 307)

 از راه های احیاء امر اهل بیت(ع) مطالعه و ترویج سیره زندگی ایشان است.
حال که به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در مسیر هموارتر از همیشه ترویج فرهنگ رضوی قرار گرفته ایم، بر همه جوانان عزیز، نخبگان و فرهیخته گان است که از سیره امام مهربانی ها استفاده نموده و در جهت ترویج و شرکت در آن همراهی و همکاری موثر داشته باشند.

جواد تقی پور

امام جمعه شهرستان جغتای
نسخه قابل چاپ