فهرست

فراخوان

جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

در دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی با مسئولان شهرستان تاکید شد؛

ضرورت نگاهی نو به حوزه کتاب و کتابخوانی در تربت حیدریه

در دیدار سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با مسئولان شهرستان بر ضرورت توجه به توسعه زیرساختهای کتاب و کتابخوانی در تربت حیدریه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با سعید اکبریان، شهردار؛ فاطمه نخعی نیا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و الهه چاکری،رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه در این دیدار بر نقش و کارکرد اجتماعی کتابخانه های عمومی به عنوان یک مرجع فرهنگی تاکید کرد و ادامه داد: امروزه کتابخانه های عمومی با قرار دادن افکار، عقاید و حاصل اندیشه های خلاق در کنار یکدیگر وسیله‌ای برای ایجاد علاقه به مطالعه و تحقیق برای افراد جامعه پدید می آورد که می تواند کارکردهای مختلفی از جمله آموزشی، اطلاع رسانی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشد که در این بین نقش و کارکرد اجتماعی آن پر رنگ تر است.

آذر فرقانی از حضور شهردار فرهنگ دوست و اهل کتاب و دیگر مسئولان شهرستان در اداره کتابخانه های عمومی تقدیر و ادامه داد: همراهی و همکاری مسئولان شهرستانی با کتابخانه های عمومی به نوعی دلگرمی برای ما ایجاد میکند، که با عزم راسختری در جهت زیرساختهای کتابخانه ای و ایجاد کتابخانه های جدید قدم برداریم و شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه های عمومی در این شهرستان باشیم.

سعید اکبریان، شهردار تربت حیدریه نیز در این دیدار ضمن تبریک به سرپرست اداره کتابخانه های عمومی از تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی مجازی در ایام کرونا تقدیر و تشکر کرد.

وی ارتقای سرانه کتابخوانی را مهم ترین رکن توسعه فرهنگی و اجتماعی هر جامعه ای برشمرد و گفت: یکی از بهترین راه های هویت افراد جامعه و از راه های مهم توسعه فرهنگی، ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی است و بهترین وسیله انتقال و حفظ میراث فرهنگی و ارزش های دینی و تاریخی هرجامعه به میزان مطالعه و کتابخوانی افراد  جامعه بستگی دارد.

وی با تاکید بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ ‌مطالعه تصریح کرد: در مجموعه شهرداری این اراده وجود دارد که به بخش فرهنگی و در رأس آن مطالعه و کتابخوانی بیش از پیش پرداخته شود. 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ