فهرست

اخبار شهرستان‌ها

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد؛

ترویج کتابخوانی و انس اقشار مختلف با کتاب باعث کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقاء آگاهی و رشد و پیشرفت جامعه می شود

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی فدک روستای فدافن شهرستان کاشمر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ، حجت الاسلام و المسلمین جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی فدک روستای فدافن شهرستان کاشمر بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جواد نیک بین در این بازدید که از بخش های مختلف کتابخانه صورت گرفت ضمن تحسین فعالیت های این کتابخانه اظهار داشت: وجود چنین کتابخانه ای در یک روستا و فعالیت های فرهنگی و ترویجی آن باعث خوشحالی است.
وی با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و مطالعه اظهار داشت: همه ما باید با ابزارهای متنوع نسبت به ترغیب اقشار مختلف مردم به موضوع کتاب و مطالعه اقدام کنیم.
وی ادامه داد: ترویج کتابخوانی و انس اقشار مختلف با کتاب باعث کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقاء آگاهی و رشد و پیشرفت جامعه می شود.
محمد فیض عارفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر هم در این بازدید ضمن تقدیر از حضور نماینده شهرستان در این کتابخانه روستایی خاطرنشان کرد: کتابخانه فدک روستای فدافن یکی از فعال ترین کتابخانه های شهرستان است به گونه ای که حتی از برخی کتابخانه های شهری ما نیز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد.
وی  افزود: این کتابخانه همانند یک پایگاه و کانون فرهنگی در روستا فعالیت می کند و ضمن ترغیب اهالی روستا و به ویژه کودکان و نوجوانان به امر مطالعه با برگزاری برنامه ها و کلاس های مختلف، زمینه حضور بیشتر اعضا را در کتابخانه فراهم می سازد.
فیض عارفی خاطرنشان کرد: با تلاش های مسئول کتابخانه فدک و نیز همراهی اهالی، روستای فدافن چند سال پیش به عنوان روستای دوستدار کتاب کشور انتخاب شد.

در این بازدید خانم خزاعی مسئول کتابخانه فدک فدافن نیز گزارشی از وضعیت و برنامه های کتابخانه ارائه کرد.
نسخه قابل چاپ