فهرست

شهرستان تربت حيدريه


با حضور نویسنده کتاب برگزار شد؛ مراسم خوانش و معرفی کتاب تا ابد با تو می مانم در تربت حیدریه مراسم خوانش و معرفی کتاب تا ابد با تو می مانم با حضور نویسنده کتاب در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مراسم خوانش و معرفی کتاب " تا ابد با تو می مانم " با حضور حجت السلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، اکبر نجاتی، سردار جانباز سرافراز دفاع مقدس، مریم عرفانیان، نویسنده کتاب در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این مراسم ضمن اشاره به اینکه کتاب تا ابد با تو می مانم یک عاشقانه مجاهدانه است، گفت: این کتاب روایت زندگی یک رزمنده و سردار سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس است که در عنفوان جوانی عاشق می شود.

وی ادامه داد: شاید نگاه ما به زندگی شهدا و سردارانی همچون سردار نجاتی که شهید زنده و جانباز بالای 70 درصد است، نگاهی خشک، بی روح حاکی از جدیت و حتی نگاه نظامی باشد. اما وقتی خاطرات این بزرگوران را مرور می کنیم، می بینیم که شهدا و مجاهدان هم عاشق میشنوند و چه لطافت ها و ظرافت های عاشقانه ایی برای دختران و پسران ما  که در آستانه ازدواج می باشند، می تواند درس آموز باشد.

در ادامه این مراسم مریم عرفانیان نقش زنان در دوران دفاع مقدس را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» سر گذشت یکی از هزاران زنی است که همسرش را در جنگ حمایت می‌کند و حتی در برهه‌ای او را برای حضور در خط مقدم ترغیب می‌کند. این زن «مریم مقدس» نام دارد، وی شرط اولش برای ازدواج در سن ۱۶ سالگی حضور همسرش در خط مقدم جبهه بوده است، این مسئله اعتراض خانواده این دختر را به دنبال داشته اما وی بر شرطش پا فشاری می‌کند تا سرانجام همسر مورد نظر را که در خط مقدم بود را پیدا می‌کند.

وی داستان کتاب «با تو تا ابد می‌مانم» را مورد بررسی قرار داد و ابراز کرد: سوژه کتاب «با تو تا ابد می‌مانم» همچون رمانی است که به دست خالق هستی نوشته شده، من هیچگونه خیال‌ پردازی و داستان نویسی نکرده‌ام و هر چه هست گفته‌های راوی کتاب «مریم مقدس» است. داستان این کتاب از دل قصه یک زندگی واقعی بیرون آمده.

سردار جانباز اکبر نجاتی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در این مراسم با تاکید بر نقش مادران و زنان در هشت سال دفاع مقدس و اهمیت تکریم خانواده اظهار کرد: همه دوست داشتند در دفاع از سرزمین سهیم باشند. بعضی با رزمنده و بعضی با جانباز ازدواج می کردند تا به نوعی به آنها خدمت کنند و این کار را از روی عشق و علاقه به صورت تمام و کمال انجام میدادند و در نهایت اولویت همه دفاع از سرزمین و رضایت خالق بود.

وی ادامه داد: وقتی کار برای خدا باشد، هم سختی ها آسان می شود و یک شیرینی هم دارد و کسی که برای خدا قدم بردارد و برای خدا ازدواج کند و به جهاد برود یک اطمینان قلبی پیدا می کند که فقط باید انسان آن را درک و لمس کند و قابل انتقال نیست.

در پایان این مراسم مریم حسن زاده، رابط فرهنگی شهرستان ضمن خوانش قسمتهایی از این کتاب، گفت:  خواندن کتاب‌های دفاع مقدس به دختران امروزی برای نوع نگاهشان به مقوله ازدواج و شروط آنان، همچنین نوع نگرش‌ها و تفکراتشان کمکی بزرگ می کند و الگوی بسیار خوبی برای آنها خواهد بود.

شایان ذکر است کتاب " تا ابد با تو می مانم" سال 98 در 248 صحفه توسط انتشارات به نشر به چاپ رسید .