1399/6/26 چهارشنبه با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت حیدریه برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تربت حیدریه با حضور علی موسوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تربت حیدریه، فاطمه نخعی نیا ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و  اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل سالن اجتماعات فرمانداری تربت حیدریه برگزار شد.

علی موسوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان تربت حیدریه در ابتدای جلسه ضمن تسلیت ایام محرم الحرام، از فعالیتهای کتابخانه های عمومی در ایام کرونا تقدیر کرد و گفت: از زمان شیوع کرونا در کشور و با تعطیلی کتابخانه های عمومی، این نهاد فرهنگی از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به خوبی بهره گرفته است.

علی موسوی ضمن تاکید بر تاسیس انجمن خیرین کتابخانه ساز در شهرستان عنوان نمود: وظیفه انجمن خیرین کتابخانه ‌ساز تنها جذب افراد برای ساخت کتابخانه های جدید نیست، بلکه این انجمن باید خیرین را در تمامی زمینه‌ها از جمله  تکمیل کتابخانه های نیمه تمام ، بهسازی ساختمانهای موجود، تجهیز کتابخانه‌ها، خرید کتاب و ... شناسایی کند.

وی افزود: باید افراد خیر در سطح شهرستان شناسایی و انجمن خیرین به زودی تشکیل شود تا بتوان با کمک ظرفیت این انجمن فضاهای کتابخانه ای شهرستان که در طی بیست و پنج سال گذشته افزایشی نداشته را ارتقاء دهیم.

محمود قلی زاده، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان نیز در این جلسه با بیان این نکته که کتابخانه های عمومی مدارس دارای اشکال ساختاری می باشند خواستار تعامل بیشتر نهاد آموزش و پرورش و کتابخانه های عمومی شهرستان با امضای تفاهم نامه شد .
معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان تربت حیدریه در ادامه ضمن استقبال از پیشنهاد فرمانداری مبنی بر تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز خواستار تعامل  خیرین مدرسه ساز و خیرین کتابخانه ساز شد.


در ادامه ، نماینده اداره کتابخانه ها ی عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان در ایام کرونا گفت: اجرای برنامه «سایه روشن پیام عاشورا از زبان کتابها» با محوریت اشعار عاشورایی ،  معرفی کتاب در حوزه زندگی امام حسین ( ع ) در پنجم ماه محرم و همچنین معرفی کتاب های  مفید در ایام تعطیلی کتابخانه ها به صورت فیلم، عکس و فایل صوتی توسط کتابدران و انتشار آن در گروه ها و فضاهای مجازی کتابخانه های شهرستان از مهمترین این اقدامات بوده است.

جواد صادقی فر ریاست کتابخانه امام رضا ( ع ) آستان قدس رضوی تربت حیدریه که به عنوان مهمان ویژه در این جلسه حضور داشت، خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش بین اداره آموزش و پرورش ، اداره کتابخانه های عمومی و کتابخانه امام رضا ( ع ) شد و پیشنهاد نمود که از هر مدرسه سه نفر دانش آموز ممتاز در هر مقطع تحصیلی و همچنین از هر مدرسه حداکثر ده نفر از دانش آموزان کم بضاعت جهت عضویت رایگان به کتابخانه امام رضا ( ع ) معرفی گردد.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]