1399/7/23 چهارشنبه مسلم ناصری نویسنده کتاب ستون 1453: کتاب ستون 1453،یک سفرنامه واقعی است مسلم ناصری در دوازدهمین نشست آنلاین کتاب خوان کتابخانه های عمومی گناباد گفت: کتاب ستون ۱۴۵۳، یک سفرنامه واقعی محض است و به هیچ عنوان داستان و رمان نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، دوازدهمین نشست آنلاین کتابخوان گناباد با عنوان دوشنبه های کتابخوانی و با حضور مسلم ناصری، نویسنده برگزار شد.

در دوازدهمین نشست آنلاین کتابخوان گناباد با توجه به مقارن بودن با ایام اربعین و پیشنهاد طرح کتابخوان ماه به معرفی و خوانش کتاب «ستون ۱۴۵۳» نوشته مسلم ناصری و از انتشارات کتاب جمکران، و با حضور نویسنده اثر پرداخته شد.
مسلم ناصری نویسنده کتاب «ستون ۱۴۵۳» در این نشست، با تقدیر از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد جهت فراهم نمودن بستر برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی گفت: کتاب «ستون ۱۴۵۳»، سفرنامه اربعین است، من هم در اربعین به زیارت امام حسین (ع) مشرف شدم و سعی کردم، تجربیات، جهان بینی، نگاه خود و جزئیاتی را که می بینم را در قالب یک سفرنامه در زمان حال بنویسم  و با یک سفرنامه تاریخی که سرگذشت پسران اثیب یمانی در گذشته  را روایت می کند، در هم آمیخته و در قالب کتاب «ستون ۱۴۵۳» ارایه کنیم.

وی در مورد نام کتاب گفت: ستون ۱۴۵۳ واقعیت خارجی ندارد و به این دلیل این اسم برای کتاب برگزیده شده که فردی که کتاب را کامل و با دقت بخواند بعد از خواندن کامل کتاب در انتها به یک درک کامل می رسد و آهسته آهسته همراه با داستان رشد می کند و در نهایت خودش تبدیل به یک ستون(۱۴۵۳) می شود و می تواند بر ستون و درگاه امام حسین(ع) تکیه کند.

وی ادامه داد: من و خانواده ام عضو کتابخانه های عمومی هستیم و از برنامه های جانبی نهاد در عرصه ترویج فرهنگ کتاب تشکر می کنم و پیشنهاد می کنم که در هر محله یک مکان کوچک به کتابخانه اختصاص یابد تا کتاب به راحتی در دسترس مردم باشد.

در ادامه وی قسمت هایی از کتاب را قرائت کرد.

جمع خوانی کتاب و خوانش قسمت هایی از کتاب توسط حضار قسمت دیگری از این برنامه بود.

در ادامه این مراسم کتاب «عمود ۱۴۰۰»، نوشته ی علی اکبر والایی توسط مریم شاهدوست، عضو کتابخانه و کتاب «به صحرا شدم عشق باریده بود»، نوشته ی غلامعلی حداد عادل، توسط مریم رشادتی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد بیدخت معرفی شد.

گفتنی است برای برگزاری این نشست جمعیت هلال احمر، حوزه علمیه و دبیرستان شاهد یاس نبی شهرستان گناباد با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد همکاری داشتند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]