1399/5/8 چهارشنبه با ابلاغ ارتقا بخش زبرخان صورت گرفت، دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با فرماندار شهرستان زبرخان در پی ارتقاي بخش زبرخان نيشابور به شهرستان،رئیس و پرسنل اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با فرماندار این شهرستان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در پی  ارتقاي بخش زبرخان شهرستان نيشابور به شهرستان،رئیس و کتابداران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور با با فرماندار این شهرستان دیدار کردند.

فرماندار و رئیس  انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان در این دیدار از حضور کتابداران شهرستان در فرمانداری  و  همراهی با ارتقا بخش به شهرستان تقدیر کرد.

یحیی سلیمانی، با تاکید بر اهیمت کتابخانه های عمومی ابراز امیدواری کرد که با مساعدت و همکاری،شاهد رفع مشلات کتابخانه های عمومی و ارتقای فرهنگ کتابخوانی در شهرستان زبرخان باشیم.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور در این دیدار از ارتقای بخش زبرخان به شهرستان به نیکی یاد کرد و این اتفاق را زمینه ساز توسعه فرهنگی شهرستان عنوان کرد.

محمدرضا مقدم پاشا،گفت: در شهرستان زبرخان کتابخانه های عمومی نهادی امام رضا(ع) شهر خرو،کتابخانه باقرالعلوم(ع) روستای باغشن،و کتابخانه شهید باتر شهر درود مشغول خدمت رسانی به علاقمندان به کتاب  و مطالعه هستند.

گفتنی است در این جلسه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان زبرخان و جلسات انجمن به فرماندار جدید این شهرستان ارایه شد.

شایان ذکر است شهرستان زبرخان با جمعیتی نزدیک به 20هزار نفر  به مرکزیت شهر قدمگاه و شامل بخش مرکزی به مرکزیت شهر خرو - بخش اسحاق آباد و یک دهستان جدید به نام حشمتیه  می باشد که از شمال به شهرستان طرقبه شاندیز، از شرق به بخش احمدآباد شهرستان مشهد، از جنوب به بخش کدکن شهرستان تربت حیدریه و از غرب به بخش‌های مرکزی و میان جلگه شهرستان نیشابور محدود می شود. همچنین این شهرستان با وسعتی حدود ۱۱۰۰ کیلومتر مربع دارای ۳ نقطه شهری مهم ( درود، قدمگاه، خرو ) و چند روستای بزرگ است


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]