1399/4/5 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی: مشهد مقدس، شهر شهروندان کتابخوان است مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در دیدار با مسئولین رسانه مجازی(اپلیکیشن) «شهرمن» شهرداری مشهد از اجرای طرح موفق شهروند کتابخوان در سال گذشته توسط این اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛حجت الاسلام علی اکبر سبزیان؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با محمد عین القضاتی؛ مسئول رسانه مجازی(اپلیکیشن)«شهرمن» شهرداری مشهد دیدار کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان در این دیدار بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی تاکید کرد.

وی از مشهد به عنوان شهر امید و زندگی یاد کرد و ادامه داد: همه مردم ایران و شیعیان جهان، مشهدمقدس را به عنوان شهر امام رضا(ع) و قبله آمال و آرزوهای خود در تشرف به بارگاه مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می دانند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح شهروند کتابخوان در سال گذشته در شهر مشهد به عنوان طرحی با قابلیت اجرا در سطح کشور گفت: در طرح شهروند کتابخوان خانواده های اهل مطالعه ، شهروندانی در برنامه های مختلف فرهنگی با موضوع کتاب و کتابخوانی شرکت کرده اند و اعضای کتابخانه ها به صورت مستمر با کتابخانه ها در ارتباط بوده اند و در طول سال به صورت مستمر با کتابخانه ها در ارتباط بوده و کتاب امانت گرفته اند شناسایی می شوند.

وی ادامه داد: در طرح شهروند کتابخوان، جایگاه خانواده به عنوان محلی برای ترویج کتابخوانی و اشاعه فرهنگ مطالعه مورد توجه قرار گرفته است.

حجت الاسلام سبزیان ادامه داد: معمولا در سطح شهر خدمات متنوعی توسط شهرداری به مردم ارائه می شود و اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با ارائه طرح شهروند کتابخوان قصد داشته است تا با همکاری شهرداری برای تلاش و همت فرهنگی شهروندان کتاب خوان ارزش ویژه در نظر گرفته شده و با تهیه کارتی به عنوان کارت شهروند کتابخوان، از مزایا و تخفیفات در استفاده از خدمات شهری بهره مند شوند.

 وی یادآور شد: در طرح شهروند کتابخوان ، برای خانواده های کتابخوان در خدمات شهری جایگاه ویژه در نظر گرفته شده است.

وی از رسانه مجازی(اپلیکیشن) «شهر من» به عنوان فضایی برای اطلاع رسانی این طرح و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه به عنوان یکی از ضرورتهای زندگی شهری یاد کرد.

عین القضاتی، مسئول رسانه مجازی شهرداری مشهد نیز ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در شهر مشهد امری لازم و ضروری عنوان کرد.

وی از آمادگی رسانه مجازی شهرداری مشهد برای اجرایی شدن طرح های ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی از جمله طرح شهروند کتابخوان به صورت آزمایشی و یک الگوی کشوری در مشهد مقدس خبر داد.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]