1399/5/7 سه‌شنبه با برگزاری جلسه بحث و بررسی کتاب محقق شد؛ گرامیداشت هفته ازدواج در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به مناسبت هفته ازدواج، جلسه معرفی کتاب «کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی» با حضور زهره سپهری شاملو، نویسنده کتاب در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت هفته ازدواج، جلسه معرفی کتاب «کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی» با حضور زهره سپهری شاملو، نویسنده کتاب در اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

زهره سپهری شاملو، استاد دانشگاه فردوسی مشهد در این جلسه با اشاره به نیاز جامعه به شناخت کامل روابط انسانی از جمله روابط زناشویی، گفت: کلید اصلی موفقیت در رابطه زناشویی درک موضوع مشارکتی بودن زندگی است. در زندگی زناشویی و مشترک باید زوجین به این دیدگاه برسند که نیمی از رابطه زناشویی هستند و باید با نیم دیگر زندگی بر اساس نیازها، سلایق و خلق و خوی خود به اشتراک برسند و نسبت به انجام مسئولیت خود در زندگی مشترک متعهد باشند.

سپهری ادامه داد: متاسفانه در زندگی های زناشویی امروزی مسئولیت گریزی به شدت افزایش پیدا کرده و تغییر روابط اجتماعی در چند دهه اخیر از شکل سنتی به مدرن باعث شده خانواده به شدت آسیب پذیرتر شود.

وی تاکید کرد: رابطه زناشویی بعد از رابطه والدین و فرزند، از مهم ترین رابطه های جهان و به صورت شمشیر دولبه است. در صورت موفقیت و مدیریت درست، شفا بخش خواهد بود و در صورت عدم موفقیت در ایجاد رابطه موثر، باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای فرد و اجتماع می شود.

سپهری ادامه داد: مهم ترین هنر در رابطه ها، ایجاد تعادل و هماهنگی در نیازها  است. آموزش اصولی و درست می تواند یکی از مهم ترین ارکان موفقیت در ایجاد رابطه موفق در زندگی های زناشویی امروزی باشد. «کتاب کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی» به جوانان و زوج های جوان کمک می کند تا با انتخابی درست و در ادامه مدیریت رفتار  و کسب آموزش های لازم در زندگی، با موفقیت زندگی سالم و پایداری را تجربه کنند.

شایان ذکر است، جلسه معرفی کتاب «کلید روابط پایدار در زندگی زناشویی» به مناسبت هفته ازدواج و ایام ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) از طریق صفحه اینستاگرام  اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به صورت زنده برگزار شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]