1399/5/11 شنبه با حضور مجازی محمد میرکیانی برگزار شد، نشست کتاب خوان در اداره کتابخانه های عمومی گناباد چهارمین نشست مجازی کتاب خوان کتابخانه های عمومی گناباد با حضور محمدمیرکیانی، نویسنده برجسته کودک و نوجوان کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،چهارمین نشست کتاب خوان اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با حضور مجازی محمدمیرکیانی نویسنده برجسته کودک و نوجوان کشور برگزار شد.

محمد میرکیانی در این نشست از تلاش کتابخانه های عمومی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی و دانش جامعه بویژه کودکان و نو جوانان تقدیر کرد.

وی ادامه داد: ذهن کودکان آماده پذیرش اطلاعات تازه است و تلاش در جهت ارائه اطلاعات درست و اصولی به کودکان باعث سلامت جامعه در آینده خواهد شد.

وی در ادامه به گفتگو با اعضای حاضر در جلسه پرداخت و به سوالات کودکان و نوجوانان حاضر در خصوص نحوه نگارش کتاب پرداخت و نامه های کودکان به محمد میرکیانی توسط کودکان گنابادی قرائت شد.

احمد مظلوم ،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با اعلام این خبر گفت:با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی،کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد فعالیت های خود را در فضای مجازی آغاز نمودند و تا کنون موفق به برگزاری چهار نشست کتاب خوان با حضور نویسندگانی در حوزه های مختلف کودک و نوجوان و بزرگسال و مسئولان استانی شدند،که خوشبختانه این نشست ها با استقبال چشمگیر اعضای کتابخانه ها در فضای مجازی قرار گرفت.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم این نشست ها را به صورت مستمر و پربار برگزار کرده و با توجه به شرایط کنونی ،مروج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی باشیم و ارتباطمان با اعضای کتابخانه همچنان پابرجا بماند.

مظلوم یادآور شد: تشست کتاب خوان چهارم با موضوع اختتامیه مسابقات کتابخوانی جام فجر برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی گناباد تاکید کرد: مسابقات کتابخوانی جام فجر در بهمن 1398 در سه رده سنی کودک،نوجوان و بزرگسال و در قالب های مختلف نامه به نویسنده،پویش مجازی و مسابقه کتابخوانی  به صورت خوانش و درک مطلب شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: کتاب های قصه ما مثل شد و «قصه ما همین بود» نوشته محمد میرکیانی در حوزه کودک،کتاب «تن تن و سندباد» نوشته محمدمیرکیانی،کتاب «حاج قاسم» نوشته علی اکبری مزد آبادی،کتاب «پرواز تا بی نهایت» کاری از سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در قسمت نوجوان و کتاب های «مادر و خاطرات پنجاه سال زندگی در ایران» و «کتابخانه های آموزشگاهی» نوشته ی توران میرهادی در بخش بزرگسال،جزو منابع مسابقات جام فجر بودند.

این مسابقات با مشارکت گسترده بیش از 720 نفر در رده های سنی مختلف در اواخر بهمن ماه به کار خود پایان داد.

گفتنی است اجرای بهترین پویش معرفی کتاب توسط دانش آموزان،اعلام اسامی برندگان جام و پخش چندین کلیپ کتابخوانی از قسمت های مختلف چهارمین نشست مجازی کتاب خوان کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد بود.

.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]