با حضور محمد رضا سرشار نویسنده کتاب برگزار شد؛ خوانش و معرفی کتاب آنک آن یتیم نظر کرده در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد در ایام رحلت حضرت رسول اکرم(ص) مراسم معرفی و خوانش کتاب آنک آن یتیم نظر کرده در قالب برنامه «سلام بر حبیب» با حضور محمد رضا سرشار نویسنده کتاب در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در ایام رحلت حضرت رسول اکرم(ص) مراسم معرفی و خوانش کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» در قالب برنامه «سلام بر حبیب» با حضور محمدرضا سرشار نویسنده کتاب، حجت السلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و حجت الاسلام محمد حسین ایزدی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه ایام رحلت حضرت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) را تسلیت گفت.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: برنامه «سلام بر حبیب» عرض ارادت خالصانه کتابداران استان خراسان رضوی به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) است که با حضور ائمه جمعه و جماعات استان در کتابخانه های عمومی و معرفی و خوانش کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» در حد وسع خود به پیامبر خود ابراز ارادت می کنند و این ایام را به محضر امام عصر(عج) تسلیت می گویند.

وی ادامه داد: حضور نویسنده نام آشنای کشور و همدم کودکان و نوجوانان دهه شصت در برنامه «قصه ظهر جمعه» رادیو در این جلسه نیز فرصت مغتنمی برای بهره مندی از تجربیات وی در ۳۰ سال دوران پژوهش و تحقیق و نویسندگی درباره زندگی ائمه و حضرت رسول(ص) است.

رئیس شورای سایستگذاری ائمه جمعه استان خراسان رضوی نیز در این جلسه روزهای آخر صفر که  با ایام رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) همراه شده است را یادآور پایان دو ماه سوگواری و عزاداری بر مصیبت ها و غم های اهل بیت(ع) دانست.

حجت الاسلام ایزدی ادامه داد: چیزی که باید در پایان این دو ماه عزاداری و سوگواری برای ما مهم و قابل تامل باشد، توجه به عزاداری ها و شرکت در مراسم و انجام اعمال مخصوص ماه محرم و صفر نیست بلکه باید نسبت به قبولی اعمال خود حساس باشیم.

وی ادامه داد: قبولی اعمال ما بستگی به شرایط پنجگانه ایست که از پیامبر اسلام نقل شده است که مهمترین این شرایط داشتن شرط سیاسی قبول عمل است که آن هم منوط به پذیرش ولایت است.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی تاکید کرد: ادای نماز و  انجام واجبات و ترک محرمات و پرداخت خمس و زکات و حج و زیارت همه و همه در سایه فهم و درک و قبول ولایت  ائمه اطهار(ع) و ولایت فقیه در دوران غیبت است.

در ادامه این مراسم محمدرضا سرشار مولف کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر مکرم اسلام(ص) و امام بزرگوار امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت: کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» در قالب یک داستان، زندگی حضرت محمد(ص) رنج های سخت دوران کودکی و سختی هایی که یک کودک در فقدان وجود عزیزان خود از جمله پدر و مادر سپری می کند را بیان کرده است.

وی ادامه داد: بعد از نگارش و چاپ این کتاب به محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدیم و ایشان در خصوص کتاب فرمودند گرچه من روحانی هستم و از ابتدای تحصیل کتابهای دینی و سرگذشت حضرت رسول (ص) را بارها مطالعه کرده ام ولی عمق یتیمی و حزن حضرت را در این کتاب درک کردم.

وی ادامه داد: نام کتاب « آنک آن یتیم نظر کرده»  از آیات قرآن کریم گرفته شده است چرا که خداوند برای هر پیامبری یک ویژگی قرار داده است.

سرشار ادامه داد: انسان ها در طول زندگی خود رفتارها و کردار خود را به مرور آموخته اند و و این رفتار ملکه ذهن آنها شده است واین عادات رفتاری، جز با هنر  قابل تغییر نیست. وی در ادامه افزود: هنر نوشتن یکی از این هنرها در تغییر عادات و رفتار انسان ها است.

وی ادامه داد: نوشتن در مورد زندگی پیامبران و ائمه اطهار (ع) که الگو و نمونه رفتار و کردار انسانی و فضیلت های الهی هستند، خواننده را جذب کرده و در او تغییر رفتار ایجاد می کند.

راوی محبوب برنامه رادیویی «قصه ظهر جمعه» ادامه داد: خداوند در قرآن نیز برای تحت تاثیر قرار دادن انسان ها از قصص بهره برده است و از یوسف (ع) به عنوان مثل اعلای تقوا، حضرت ایوب(ع) به عنوان مثل اعلای صبر، حضرت ابراهیم(ع) به عنوان مثل اعلای اخلاص در داستان های قرآنی یاد کرده است.
بيشتر
 [PageVisit]