با موضوع جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کدکن تربت حیدریه اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کدکن تربت حیدریه با موضوع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در محل بخشداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کدکن تربت حیدریه با موضوع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در محل بخشداری برگزار شد.

احمد محمدی، بخشدار کدکن در این جلسه گفت: کتاب نقش اساسی در درست زیستن را دارد و مطالعه کتاب باعث میشود که به اندیشه های سالم دست یابیم و در مسیر درست زندگی گام برداریم و باید زندگی را با کتاب های خوب یا دوستانی که اهل کتاب هستند تجربه کنید.

وی ادامه داد: من از عموم مردم کدکن درخواست دارم با شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با کتاب های خوب و مفید آشنا و در ارتقا فرهنگ کتابخوانی گام بردارند.

امام جمعه کدکن نیز در این جلسه گفت: یکی از مظلومیت ها در عرصه فرهنگ، مظلومیت کتاب و فرهنگ کتابخوانی است. علی رغم پیشرفت های بشر در علوم مختلف، به ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی کمتر توجه شده است .

حجه السلام حسین بوژمهرانی، ادامه داد: در این بین تقویت فرهنگ کتابخوانی ضرورتی  ست که همه نهادهای فرهنگی باید بدان اهتمام ورزند در این ایام کرونایی که علاوه بر فیوضات معنوی، توفیق استفاده علمی در مساجد هم سلب شده است یکی از برترین سفارش ها برنامه ریزی برای مطالعه کتاب است.

وی تاکید کرد: به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برنامه‌ریزی منسجم دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت سراسری در حال برگزاری است و مشارکت در این حرکت فرهنگی، بسیار ارزنده ومفید خواهد بود.

مسئول کتابخانه عمومی شیخ آقا هادی کدکنی نیز در این جلسه  با اشاره به برگزاری و تمدید جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان تیر ماه خواستار شرکت مردم و بویژه دانش آموزان در این مسابقه شد.

علیرضا بخشی ادامه داد: تاکنون در این جشنواره سراسر معنوی تعداد تقریبا  400 نفر از مردم و جوانان ولایت مدار کدکنی شرکت کردند.

 
بيشتر
 [PageVisit]