1399/8/29 پنجشنبه همزمان با هفته کتاب انجام شد؛ کتابخانه گردی توسط اداره کتابخانه های عمومی تربت حیدریه همزمان با هفته کتاب طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی و کتابفروشی های تربت حیدریه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با هفته کتاب طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی و کتابفروشی های شهرستان تربت حیدریه با حضور علی موسوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار،  فاطمه نخعی نیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمد علی صفری، نماینده اداره کتابخانه های عمومی و سایر مسئولین برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ضمن تبریک هفته کتاب به فعالان این عرصه گفت: تاثیرعمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشترفت آن، انکار ناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه کتاب مورد بحث و نظر قرار داد. از این جهت کتاب و کتابخوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد.  

علی موسوی در ادامه گفت: هم نشینی با کتاب در روزهایی کرونایی بهترین راهکار برای در امان ماندن از ترس و اضطراب ناشی از این بیماری است و مطالعه این قابلیت را دارد که بتواند در این روزهای سخت، آرامش را به افراد برگرداند و می توان گفت، مطالعه آموزنده ترین فعالیتی است که موجب می شود زمان مفیدتر و آرام طی شود.

وی ادامه داد: سهم کتابخانه های عمومی، کتابفروشی ها و پاتوق های کتاب در سطح شهرستان در این روزها بیش از سایر نهادها به چشم می خورد، این نهاد های فرهنگی می توانند با معرفی کتاب‌های متناسب با رده‌های سنی مختلف در فضای مجازی و همین‌ طور قصه‌خوانی و برگزاری جشنواره‌های کتاب‌ خوانی و نقاشی در این روزها موجبات نشاط و سرگرمی را تا حدودی برای اعضا  و افراد جامعه فراهم کنند.

لازم به ذکر است در این طرح از نمایشگاه دائمی خطیبی، کتابکده سرو آزاد، کتابفروشی میعاد، پاتوق کتاب، فروشگاه نمایشگاه آستان قدس رضوی و سه کتابخانه عمومی شهید بهشتی، مرحوم عبدالهی و آیت الله کاشانی بازدید و ضمن تبریک هفته کتاب و خدا قوت به این افسران بی ادعای جبهه دانایی با اهدای گل و لوح تقدیر به امضای فرماندار تقدیر و تشکر کردند.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]