معاون فرهنگی سپاه
1397/6/22 پنجشنبه در جلسه مدیرکل با معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) تاکید شد، استفاده از ظرفیتهای سپاه در ترویج فرهنگ مطالعه در جلسه مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) بر استفاده از ظرفیتهای سپاه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در جلسه مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع)بر استفاده از ظرفیتهای سپاه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) گفت: کتابخانه های عمومی و معاونت فرهنگی سپاه دو مجوعه با کارکرد فرهنگی هستند که زمینه های فعالیت مشترک بسیاری دارند.

 حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: ساخت کتابخانه عمومی و شاداب سازی کتابخانه ها از جمله فعالیتهایی است که می توان از ظرفیت بسیج سازندگی استفاده کرد.

وی ادامه داد: در مباحث ترویجی و بسط و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نیز تشکیل کارگروه مشترک و برگزاری مسابقات کتابخوانی، نشستهای مشترک کتاب خوان، برگزاری برنامه های رونمایی از کتاب، تشویق بسیجیان به کتابخوانی، تشکیل اردوهای جهادی کتابخوانی و کارویژه هایی در ایام محرم و هفته دفاع مقدس از جمله برنامه هایی است که برای انجام پیشنهاد می شود.

معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی نیز در این جلسه بااشاره به برنامه های مشترکی که می توان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام داد گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری با محوریت ظرفیتهای مشترک از جمله راهکارهای اجرایی برای ادامه همکاری است.

محمد حسین زاده ادامه داد: معاونت فرهنگی سپاه امام رضا(ع) توجه ویژه ای را به موضوع کتاب و کتابخوانی داشته است و در حال حاضر نشر ستاره ها در حوزه تولید و نشر کتاب فعالیت دارد.

وی ادامه داد: پایش نحوه مطالعه دانش آموزان در مدارس، تاثیرگذاری بر فضای مجازی و شبکه های غیر رسمی و برگزاری مسابقه کتابخوانی از جمله فعالیتهای میدانی سپاه در عرصه فعالیت های ترویجی کتاب و کتابخوانی است.

در این جلسه بر تهیه پیش نویس تفاهم نامه و برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک با موضوع هفته دفاع مقدس از جمله نشست کتاب خوان تاکید شد.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 253