کتاب خوان
1398/2/25 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه دکتر شریعتی سرخس به همت کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نشست کتاب خوان در دبستان امام حسین(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نشست کتاب خوان مدرسه ای در دبستان امام حسین (ع) برگزار شد.

در این نشست4 کتاب ذیل معرفی شد:

"‫عصر طلایی دایناسورها" نویسنده: عرفان خسروی؛ انتشارات: طلایی / ارائه توسط خانم مریم شایسته پور مسئول کتابخانه

تا کنون کتاب‌های متعددی در مورد دایناسورها و موجودات دیگری که نسل‌شان منقرض شده، منتشر شده است؛ اما اغلب این کتاب‌ها در کشور ما ترجمۀ آثار خارجی است که معمولاً  قدیمی نیز هستند. اگر بخواهیم یک نمونۀ موفق و قابل اعتماد از کتاب‌هایی که با این موضوع و برای کودک و نوجوان نوشته شده است را نام ببریم بدون شک "عصر طلایی دایناسورها" بهترین خواهد بود. این کتاب که توسط یک محقق جوان ایرانی نوشته شده است، با بهره‌گیری از علوم تاریخ زیستی روز و توجه به زبان کودکان و نوجوانان و همین‌طور تصویرگری بسیار خلاقانه و هنرمندانه يك گرافيست ايراني، کتابی فراتر از انتظار مخاطبان است. در این کتاب جذاب هر دایناسور یک شناسنامه دارد که در آن می‌توان زمان، مکان، اندازه، وزن و غذای مخصوص آن را مشاهده کرد. بعضی از صفحات این کتاب آدم را حسابی به هیجان می‌آورد.

"قصه های ملا نصرالدین"نوشته زهرا صفاری/ معرفی شده توسط نازنین زهرا بلقان آبادی

به گفته آقای روحبخش این کتاب شامل لطیفه های کوتاه و خنده دار از ملانصرالدین می باشد که توسط زهرا صفاری گردآوری انتشارات نسل نواندیش آن را منتشر کرده است و برای داشتن لحظاتی شاد با کتاب بین خانواده این کتاب را پیشنهاد می کند

"دایره المعارف پرسشها و پاسخها:زمین و فضا" نوشته بلیندا گالاگر / معرفی شده توسط امیرحسین ناجی

این کتاب در بیست فصل نوشته شده که اطلاعات کاملی درباره زمین ،هوا،منظومه شمسی،طوفان و سیل،فسیلها،ماه و ...ارائه می کند.

این کتاب با عکس هایی زیبا اطلاعات خود را کامل می کندو چون این اطلاعات خلاصه و چکیده می باشد مطابق سلیقه رده سنی نوجوان می باشد

"قصه دلبری"شهید محمدحسین محمدخانی به روایت مرجان درعلی همسر شهید/ نوشته محمدعلی جعفری معرفی شده توسط زهرا نیکی
 
شهید محمدحسین محمدخانی از شهدای مدافع حرم است که در سن 30 سالگی در سوریه به شهادت رسید. او از فعالان بسیج دانشجویی بود و در عملیات های تفحص پیکر شهدا شرکت می کرد.

"آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان"نوشته فرزانه زنبقی/ معرفی شده توسط  زهرا محمدی

این کتاب در 30 جلد به تفکیک هر جزء برای مخطبان نوجوان گردآوری شده است از مشخصات بارز این کتاب زبان ساده  شرح آیات و شان نزول آیات و ترجمه ی روان می باشد.

 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 101