نشست کتابخوان
1397/11/21 يكشنبه همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛ نشست کتاب خوان مدرسه ای در محل مدرسه شهید سمیه روستای کندکلی برگزار شد همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی نشست کتابخوان با محوریت کتب مربوط به انقلاب در محل مدرسه شهید سمیه روستای کندکلی در17 بهمن ماه 97برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان سرخس نشست کتابخوان با محوریت کتب مربوط به انقلاب  در محل مدرسه شهید سمیه روستای کندکلی در17 بهمن  ماه 97برگزار گردید. در این نشست کتاب های ذیل معرفی گردید:

  1. "درطلوع آزادی" نوشته :حمید رضا شاه آبادی/ارائه توسط سعیده دوستی(عضو کتابخانه )

خلاصه کتاب: این کتاب گزارشی است داستانی از وقایع روزهای 21و22بهمن ماه 1357، در این کتاب نویسنده  وقایعی را شرح می دهد که گویای پیوستن ارتش به نیروهای انقلابی و روزهای منتهی به پیروزی انقلاب است

  1. "موهای تو خانه ماهی هاست  نوشته: محمد رضا شرفی خبوشان/ارائه توسط یلدا میرشکار(عضو کتابخانه)

خلاصه کتاب: این کتاب روایتگر گوشه هایی از زندگی پسر نوجوانی است که در یکی از روستاهای ورامین زندگی می کند. پدر این نوجوان از طرفداران امام خمینی (ره) که در توزیع اعلامیه های امام نقش ایفا می کند .

  1. " گرگ سالی " نوشته: امیر حسین فردی /ارائه توسط زهرا صفدری( عضو کتابخانه)

خلاصه کتاب:رمان گرگ سالی روایتی است استعاری و نمادین از یک فراز تاریخی درایران .داستان این کتاب آیینه ایست ازتاریخ پهلوی دوم وحوادث پیش از انقلاب اسلامی. ماجرا از این قرار است که آمریکایی ها واسرائیلی ها در اطراف مجتمع اقتصادی کشاورزی مغان دست به اصلاح نژاد گرگ ها می زنند اما این گرگ های اصلاح نژاد شده توسط آمریکایی ها مبدل به گرگ های آدمخوار می شوند و به جان مردم می افتند وعرصه و زندگی را بر آن ها تنگ می کنند.

  1. "شکنجه گران " نوشته: قاسم حسن پور /ارائه توسط نرگس فرزانه (کتابدار)
خلاصه کتاب :این کتاب روایتگر اعترافات بهمن نادرپور  (تهرانی) و فریدون توانگری(آرش) دو تن از مشهورترین شکنجه گران ساواک در زمان شاه است که پس از انقلاب در زندان یا در دادگاه بیان می کنند و سپس در روزنامه ها منعکس می شود این کتاب بخشی است از کارنامه سیاه ساواک به انضمام اسناد و آلبوم تصاویری از آن دوران است که نمایان گر جنایات این سازمان مخوف است.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 273