کتاب خوان
1398/2/22 يكشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) طرقبه مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) طرقبه از برگزاری نشست کتابخوانی کتابهای نهمین جشنواره رضوی در این کتابخانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طرقبه شاندیز ، مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) طرقبه از برگزاری نشست کتابخوانی "کتابهای نهمین جشنواره رضوی" در این کتابخانه  خبر داد.

امین خیری گفت : با توجه به اهمیت این جشنواره، برنامه ی نشست کتابخوانی با کتابهای بخش کودک این جشنواره در کتابخانه امام خمینی (ره) طرقبه برگزار شد.

وی درادامه بیان کرد: در این نشست 4 نفر از دانش آموزان دبستان دخترانه غیرانتفاعی یسنا به معرفی کتابهای زیر پرداختند:

کتاب «با کبوترهای گنبد»/ نوشته: «سیداحمد میرزاده»/ ارائه دهنده: «  آتنا خوشباف »

باکبوترهای گنبد سروده هایی درباره امام رضا علیه السلام برای نوجوانان از سید احمد میرزاده است که در 28 صفحه و توسط انتشارات به نشر در سال 1395 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب علی بن موسی (ع)، امام هشتم،  است.

کتاب «هشت قصه از امام جواد (ع)»/ نوشته: «حسین فتاحی»/ ارائه دهنده: «عارفه سوار»

انتشارات قدیانی مجموعه هشت جلدی «قصه‌هایی از امام جواد(ع)» را برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر کرد.

دراین مجموعه که با تصویرهای زیبا همراه است ، مخاطب با گوشه‌هایی از زندگی امام جواد (ع) آشنا می‌شود.

آرزو، آخرین سفر، عموی مهربان، خوش به حال قاسم، مهمان غریب، روزی که عید من شد، درخت خشکیده و روزی که مثل دیروز نبود؛ عناوین داستان‌های این مجموعه هشت جلدی است.

کتاب «کبوترها و آهوها»/ نوشته: «سیداحمد میرزاده»/ ارائه دهنده: « فاطمه کریمدادی»

کبوترها و آهوها عنوان کتابی است از سید احمد میرزاده که در 32 صفحه و توسط انتشارات به نشر در سال 1395 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب 13 شعرکوتاه کودکانه است. که بر اساس داستان هایی از زندگی امام رضا (ع)سروده شده است و از کتاب های  همچون بحارالانوار، عیون‌الاخبار الرضا، مناقب آل ابی‌طالب و اصول کافی استخراج گردیده است . شعر خنده کودک این کتاب به مناسبت شب میلاد امام رضا (ع) سروده شده، شعر سفر درباره روزی است که امام از مدینه به خراسان حرکت کردند و نهال بادام شعر دیگری است، درباره هنگامی که امام وارد شهر نیشابور می‌شوند.

کتاب «فاطمه و فاطمه»/ نوشته: «سید محمد مهاجرانی»/ ارائه دهنده: «ملینا حافظ »

فاطمه و فاطمه  " مشتمل بر 24 صفحه است که در آن بخش های مختلف زندگی حضرت زهرا(س) به زبان بسیار ساده در قالب شعر برای کودکان بیان شده است.

در این کتاب نویسنده آقای سید محمد مهاجرانی  به شباهت های حضرت معصومه (س) با حضرت زهرا (س) به زبان کودکانه و قابل فهم برای کودکان پرداخته اند. و نیزمعتقداند که کودکان هنگامی که با سیره عملی و کلامی اهل بیت رسول خدا(ص) آشنا شوند محبتی در وجودشان عجین می شود که در سنین جوانی و نوجوانی می توانند با این آموزه ها بر تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام پیروز شوند. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 135