نشست کتاب خوان
کتابخانه عمومی باهنر مشهد مقدس

نشست کتاب خوان
کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد
1397/10/15 شنبه با معرفی 6کتاب برگزار شد، نشست کتاب خوان در کتابخانه شهید باهنر مشهد در نشست کتاب خوان کتابخانه شهید باهنر مشهد مقدس 6 نفر به معرفی کتاب پرداختند.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد،نشست کتاب خوان کتابخانه ای در محل کتابخانه شهید باهنر برگزار و در این مراسم  از میان 12  نفر شرکت کننده ، 6 نفر به معرفی کتاب پرداختند.
سیمین برازش مسئول کتابخانه گفت:هدف از برگزاری این نشست‌ها ترویج مطالعه و کتابخوانی وهمچنین به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده و معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی می‌باشد. با توجه به اهمیت مطالعه و کتابخوانی افراد با مطالعه می توانند راههای بیشتری را امتحان و تجربیاتی را کسب نمایند.همچنین مطالعه برای هر انسانی و درهر سنی نیاز است و باید تلاش کرد تا با ایجاد شرایط مناسب و برنامه ریزی فضای مطالعه را فراهم نمود.6 کتاب معرفی شده به شرح ذیل می باشند:

 « خورشید مغرب »نویسنده: محمد رضا حکیمی / ارائه توسط: محبوبه نوری

این کتاب به امام زمان و مسئله مهدویت از منظرهای گوناگون می‌پردازد. تولد، ویژگی‌های ظاهری، سیرت، از منظر شیعه، اهل سنت، دیگر ادیان، از نظر علمی و مسئله طول عمر، و همین‌طور بحث‌های پیچیده‌تری درباره عصر غیبت کبری و انتظار، از جمله حکومت مسانخ و تکلیف منتظران و... از جمله مباحث این کتاب است.همچنین نام کتاب از روایاتی گرفته شده که طلوع خورشید از مغرب را از حوادث مهمّی دانسته است که در آستانه قیامت رخ خواهد داد . شیخ مفید(ره) درباره چگونگی این اتفاق نوشته است: «خورشید هنگام ظهر در آسمان راکد می‌‏شود و ساعتی چند تا به هنگام عصر پیدا نباشد؛ آن گاه از مغرب آشکار گردد.  این کتاب علاوه بر نثر زیبا، از استحکام خوبی برخوردار است که می‌تواند برای عموم علاقه مندان به مباحث مهدویّت ـ به ویژه اهل فرهنگ ـ مفید باشد.

« مادام بوآری»نویسنده: گوستاو فلوبر / ارائه توسط :فاطمه لکزیان  

گوستاو فلوبر این کتاب را طی شش سال نوشته است و جز محبوب ترین کتاب های دنیا شمرده می شود . اساس این  داستان زندگی یکی از نزدیکان فلوبر نوشته شده و بیشتر ماجراهای نقل شده واقعیت است. او در یک فصل، مهمانی اشرافی را به تصویر می‌کشد که مادام بوواری در آن حضور دارد. او دختری شهرستانی است که مشتاق زیبایی، ثروت، عشق و جامعه‌ای سطح بالاست. بخش عظیمی از داستان مادام بواری حول اختلافات میان ایده‌آل‌های خیالبافانه و جاه‌طلبی اما می‌چرخد که او را به سوی دو عشق متفاوت سوق می‌دهد که بدهی‌های قابل توجهی برایش به همراه می‌آورد...

« خاطرات سفیر »نویسنده: نیلوفرشادی مهر / ارائه توسط :فهیمه صمیمی

کتاب «خاطرات سفیر» خاطرات خانم نیلوفر شادمهری و شامل بیان چالش‌هایی است که یک بانوی مسلمان به عنوان دانشجوی ممتاز ایرانی در فرانسه با آن مواجه شده است. نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند. خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه‌ی او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و  دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».

"سفر روح"نویسنده: مایکل نیوتن / ارائه توسط : فرحناز موحدان

کتاب سفر روح، اثر شگف انگیز دکتر مایکل نیوتون، اولین کتابی است که با دسترسی به حافظه‌ی پنهانی و ضمیر ابرآگاه افراد، در مورد وضعیت روح پس از مرگ جسم و جزئیات برزخ نگاشته شده است. ، تحقیقات نویسنده طی چهل سال درمان و بررسی صدها مورد خاص به دست آمده است. در این میان، او که اهم توجه خود را به حالات گوناگون روان و روح معطوف کرده، به مواردی از حالات روح و عالم برزخ و کیفیات گوناگون آن دست یافته است، که جای تعمق دارد. این کتاب گزارشی است در باره دنیای روح و در آن سرگذشت‌های واقعی شرح داده می‌شود. این گزارشات شرح سرنوشت روح پس از مرگ و مراحلی است که روح طی می‌کند تا آماده شود و دوباره برای زندگی نوینی به عالم خاکی برگردد.کتاب سفر روح اولین کتابی است که با دسترسی به حافظه پنهانی افراد متفاوت درمورد موقعیت روح پس از ترک دنیای خاکی و برزخ نوشته شده‌است.

«مردی به نام اوه»نویسنده: فردریک بکمن / انتشارات: چشمه  / ارائه توسط: فریده سهیلی

اجرای رمان در مورد مردی نام اُوِه است که همسرش سونیا را از دست داده است. رابطه اوه و سونیا بسیار خاص و بی نظیر بود به طوری که در قسمتی از کتاب آمده است: اگر کسی ازش می پرسید زندگی اش قبلا چگونه بوده، پاسخ می داد تا قبل از این که زنش پا به زندگی اش بگذارد اصلا زندگی نمی کرده و از وقتی تنهایش گذاشت دیگر زندگی نمی کند.
اوه به دنبال این است که زودتر این دنیا را ترک کند و زودتر پیش همسرش برود، همسری که عاشقانه او را دوست دارد. سرانجام اوه احساس می کند کاری برای انجام دادن ندارد، پس تصمیم میگرد خودکشی کند. اما هر بار که تصمیم به خودکشی میگیرد فردی یا اتفاقی به طور ناخواسته مانع او می شود و…

" تئوری انتخاب" نویسنده: دکتر ویلیام گلسر / ارائه توسط: زهرا پوراسماعیل

دکتر ویلیام گلسر روان‏پزشک نامدار معاصر با ارائۀ «تئوری نوین انتخاب» در عرصۀ علوم رفتاری به «چرایی» و «چگونگی» انجام رفتار افراد پاسخ داده است.تئوری انتخاب توضیح می‏ دهد که موجودات زنده چرا و چگونه رفتار می‏کنند.
اساس «تئوری انتخاب» بر این اصل استوار است که تمامی انسان‏ها به سبب وجود پنج نیاز ژنتیک: بقا، عشق و احساس تعلق خاطر، قدرت، آزادی و تفریح، برانگیخته می‏شوند. گلسر در این کتاب توضیح می‏دهد که اگر ما رفتارهای مؤثر و مسئولانه ‏ای انتخاب کنیم، یعنی یاد بگیریم هم نیازهای خود را به خوبی برآورده کنیم و هم مانع برآوردن نیازهای دیگران نشویم؛ خشنود، کامیاب، شاداب و باطراوت خواهیم بود و همواره زندگی را به دلخواه خودمان به پیش خواهیم برد.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 344