نشست کتابخوان
1398/2/22 يكشنبه همزمان با ماه مبارک رمضان و جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی استاد صاحبکار زاوه نشست کتاب خوان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی استاد صاحبکار زاوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوان در محل کتابخانه عمومی استاد صاحبکار بمناسبت ماه مبارک رمضان و نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

در این نشست 5 کتاب با موضوع جشنواره رضوی و امام هشتم توسط اعضای کتابخانه معرفی شد:

" سیب های گاز زده" نوشته مژگان شیخی/ ارائه شده توسط فائزه نگهبان ( عضو کتابخانه)

زندگی ائمه ما شیعیان پر از حادثه های پند آموز است. این حادثه ها، ما را با زندگی آن بزرگواران آشنا می کند. این کتاب همراه با تصویر های زیبا، شما را با گوشه ای از زندگی امام رضا (ع) آشنا می سازد.

"ماه من ، ماه ما" نوشته آناهیتا تیموریان/ ارائه شده توسط فاطمه نگهبان( عضو کتابخانه)

 کتاب "ماهِ من‌... ماهِ ما" از سری داستان‌های تخیلی بوده که آناهیتا تیموریان تصویرسازی آن را نیز خود برعهده داشته است.در بخشی از این اثر آمده: چوپان به چهرة تک تک بچه‌ها نگاه کرد و گفت: بچه‌های من! اگر روزی ماه مال شما بود، با آن چه کار می‌کردید؟ بچه‌ها به فکر فرو رفتند. راستی اگر ماه زیبا و تابان مال آن‌ها بود، با آن چه کار می‌کردند؟

"درختی که بال درآورد" نوشته مجید ملامحمدی/ ارائه شده توسط صفورا اخلاقی( عضو کتابخانه)

این کتاب از مجموعه 14 جلدی، قصه های کوچکی از زندگانی 14 معصوم به قلمی روان به تصویر کشیده است. در این جلد داستانهایی آموزنده ای از زندگانی امام جواد(ع) میخوانیم و خاطرها را در آغوش محبتش ورق میزنیم.

"اعترافات غلامان" نوشته حمیدرضا شاه آبادی/ ارائه شده توسط قاسمعلی حقانی( مسئول کتابخانه)

این کتاب در مورد دوران ولایتعهدی امام رضا(ع) و سفر ایشان به خراسان را از زبان سی غلام که همراه ایشان بودند و آنچه را که در طول سفر دیده بودند با زبانی بسیار شیوا بازگو میکند و از خواننده میخواهد پس از خواندن کتاب ، درباره غلامان قضاوت کند.   

"راز آن بوی شگفت" نوشته فریبا کلهر/ ارائه شده توسط فاطمه رضایی( کتابدار)

این کتاب سفر امام رضا (ع) یه خراسان از نگاهی دیگر بازگو میکند نویسنده این بار داستان را از زاویه شخصی  به نام جلودی که از طرف مامون  ماموریت داشت امام را هرطور شده با خود به خراسان ببرد در پایان کتاب به چگونگی به شهادت رساندن امام رضا(ع) اشاره شد.


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 101