ستاد هفته کتاب
1397/8/14 دوشنبه با حضور کتابداران و مسئولان کتابخانه های شهرستان، ستاد هفته کتاب شهرستان سبزوار تشکیل شد به منظور برنامه ریزی جهت برگزاری هرچه باشکوه تر روز گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار ستاد برگزاری هفته کتاب در شهرستان سبزوار تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه¬های عمومی سبزوار، در این جلسه که با حضور  معصومه فلاحی سرپرست اداره، و مسئولین  کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار¬ برگزار شد.
 
ایشان ضمن تقدیر از همکاران بابت برگزاری پر شور هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و عملکرد فوق العاده شهرستان سبزوار در این دوره و همچنین اجرای فرآیند رف خوانی به تشریح چگونگی برگزاری با شکوه هفته کتاب و کتابخوانی، راهکارهای دعوت مردم به حضور در  کتابخانه¬ها ، برنامه های فرهنگی قابل اجرا در سطح کتابخانه و شهرستان، همکاری با سایر نهاد های فرهنگی دخیل در این رویداد فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرپرست اداره کتابخانه ¬های عمومی سبزوار در همین زمینه اظهار داشت: با توجه تعیین نمودن شعار هفته کتاب با شعار "حال خوش خواندن" افزود همکاران کتابخانه علاوه بر محیط پیرامونی کتابخانه تلاش نمایند با حضور در حاشیه  شهر و محلات هدف کم برخوردار از امکانات فرهنگی این عزیزان و همشهریان را نیز از خدمات و برنامه های کتابخانه بهرمند نمایند.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار یادآور شد: قدم اول در بالا بردن سرانه مطالعه آشنایی عموم مردم با کتاب و کتابخانه ها است و کتابداران که سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی هستند بیشترین تاثئیر در بالا بردن سرانه مطالعه دارند.

فلاحی تأکید کرد: همکاران کتابخانه ها از ظرفیت بالای مدارس برای  عضویت در کتابخانه ها و همچنین برگزاری نشست های کتاب خوان  بازدید های دانش آموزان از کتابخانه ها استفاده نموده و سعی نمایند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 278