1397/12/22 چهارشنبه به همت کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری انجام شد، برگزاری نشست کتاب خوان شهدا در مدرسه هاجر گناباد مسئول کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری از برگزاری نشست کتابخوان سفیران کتاب در 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا در دبستان هاجر خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با سالروز بزرگداشت شهدا در 22 اسفند ماه نشست کتاب خوان توسط سفیران کتاب دبستان هاجر و با همکاری کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری و شهید مطهری به اجرا درآمد.

مسئول کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری با اعلام این خبر گفت: نهادینه‌ کردن و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس بوده و یادآوری و انتقال آن از نسلی به نسل ديگر با هدف حفظ هویت و تاريخ ملت ایران از اهمیت بسزایی برخوردار است ،در این میان کتابداران و معلمین می توانند با ارایه کتب ارزشمند در زمینه سیره  و فرهنگ شهدا، نقش بسزا و کارآمدی را در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی بیشتر دانش آموزان با سیره شهدا و معرفی شهدا به عنوان الگویی برای دانش آموزان ایفا کنند.

اسما قلی زاده افزود:با توجه به این مهم نشست کتابخوان با هدف معرفی سیره شهدا در یکی از مدارس سطح شهر برنامه ریزی و اجرا شد.

نشست با معرفی کتاب فرزندان ایرانیم توسط طالبی کتابدار کتابخانه شهید مطهری آغاز شد و سپس سفیران کتاب دبستان هاجر به معرفی کتب خود پرداختند:

"روزهای آخر"نوشته احمد دهقان/ ارایه توسط مهدیه جعفرزاده(سفیر کتاب مدرسه هاجر)

روز‌های آخر تصاویری است از روزهای سراسر مظلومیت و قبول قطع‌نامه که سنگینی بیان پردرد امام (ره) در لحظه پذیرش آتش‌بس کمر بچه‌های جبهه و جنگ را خم کرد. کتاب، اثر غافلگیر کننده‌ای است . هم به لحاظ محتوای آن و هم به لحاظ شکل و ساختار روایی اثر. نوع روایت‌ها غالبا بسیار شیرین و دلشین است. نثر و پرداخت به قدری گیراست که خواننده به سختی از کتاب دل می‌کند. روزهای آخر در چهار فصل با عناوین «بیت المقدس هفت»، «و...»، «غدیر» و «عکس‌ها» به رشته تحریر درآمده است..

" باغ زعفرانی"نوشته محمدرضا محمدی پاشا/ ارایه توسط مهسا مریخی(سفیرکتاب مدرسه هاجر)

این کتاب به منظور معرفی یکی از شهدای دفاع مقدس نگاشته شده و مجلد دیگری از مجموعه‌ی "قصه سرداران" است که زندگانی شهید "عباس باصری" و رشادت‌های ایشان در طول جنگ را در قالب داستان به تصویر کشیده‌است.این مجموعه به همت کنگره بزرگداشت سرداران شهید و بیست و سه هزار شهید استان‌های خراسان گردآوری شده‌است.

"اکبر کاراته و آقایون کچل"نوشته محسن صالحی حاجی آبادی/ ارایه توسط یگانه اسحاقی(سفیر کتاب مدرسه هاجر)

این کتاب مجموعه داستانهایی کوتاه از خاطرات رزمندگان ایرانی در طول دوران جنگ هشت ساله بین ایران و عراق است. در این نوشتار با هدف پاسداشت مقام شهدای ایرانی و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و انتقال این فرهنگ به نسل جوان و نوجوان امروزی، چندین داستان از سیره و شخصیت شهدای جنگ و رزمندگان ایرانی و اخلاق آنان نقل شده است. نویسنده به همین منظور به بیان داستانها حکایاتی در مورد صبر و مقاومت شهدا، ایثار و اخلاص آنان، مظلومیت و حقانیت آنان، شور و نشاط آنان در جبهههای جنگ، الگو گرفتن آنان از فرهنگ عاشورا، اخلاق اسلامی آنان، عبادت و راز و نیاز آنان با خداوند متعال، عشق آنان به قرآن و اهلبیت(ع) و فرهنگ ولایت پرداخته است.

"شاهین و بشکه ی باروت"نوشته محمدرضا اصلانی/ ارایه توسط فاطمه زهراحسینی(سفیر کتاب مدرسه هاجر)

این رمان از مجموعه رمان‌های نوجوان است که به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده و به روایت داستانی از جمله داستان پدر خانواده ارتشی و بسیار نظام‌مند است و بچه‌های این خانواده، که نامشان را شاهین گذاشته اند، درست زیر بینی پدر که او را بشکه ی باروت می خوانند.

گفتنی است  در پایان مراسم از سفیران کتاب مدرسه هاجر با اهدای کتاب و لوح تقدیر، تقدیر و تشکر شد.


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 366