محمد رحیم نوروزیان
1397/7/19 پنجشنبه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی: کتاب فرنگیس الهام بخش تالیف کتاب زندگی ایثارگران خراسان رضوی باشد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در همایش معرفی و خوانش کتاب فرنگیس گفت: استان خراسان رضوی هم معدن انسانهای ایثارگری است که هنر ما کشف کردن این معادن ایثارگری و شجاعت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همایش معرفی و خوانش کتاب «فرنگیس» با حضور فرنگیس حیدر پور،راوی و مهناز فتاحی، نویسنده کتاب در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی آفتاب ولایت در مشهد مقدس برگزار شد.

معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در این مراسم حضور نویسنده و راوی کتاب ارزشمند «فرنگیس» در مشهد مقدس را مغتنم دانست و گفت: از اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به خاطر این تلاش و همت و خلاقیت در دعوت این نویسنده و راوی شجاع و شیرزن ایران اسلامی تقدیر می کنیم و امیدواریم اسوه های ایثار و شهادت که تعداد آنها در استان خراسان رضوی هم کم نیست منشا و الهام بخش تالیف کتاب باشند.

محمد رحیم نوروزیان ادامه داد: در هر جای دنیا بویژه کشورهای غربی که قهرمانان جنگی داشته باشند صدها کتاب و فیلم برای  آنها می سازند. داستان بانو فرنگیس داستان بسیار عجیبی است ولی ما از ایام دفاع مقدس به خوبی استفاده نکرده ایم و دفاع مقدس واقعا به منزله آیات  قرآن هستند و ما هرچه از آن استفاده کنیم باز هم جا برای استفاده و بهره مندی بیشتر دارد که نمونه ای از آن ایثارگر سرفراز استان جانباز دوربینیان است که با وضعیت معلولیت پای پیاده و با عصا از قصر شیرین تا مشهد آمد.

وی ادامه داد: مردم در حماسه سازی و ایثارگری مانند معادن هستند و ما باید این هنر را داشته باشیم که  آنها را کشف کنیم ودر عرصه دفاع مقدس نیزخانم فرنگیس یک نمونه بودند و مقام معظم رهبری هم که خود تاریخ دان و کتابخوان حرفه ای هستند وقتی کتابی مورد توجه ایشان قرار می گیرد حتما آن کتاب ارزشمند و قابل توجه است.

در ادامه با حضور مسئولان حاضر در جلسه اولین کتاب امضا شده توسط نویسنده کتاب فرنگیس به پدر شهید مدافع حرم، شهید جواد محمدی مفرد اهدا و از بانوان فتاحی و حیدرپور تقدیر شد.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 118