حجت السلام علی اکبر سبزیان
1397/7/19 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی: رسالت متولیان فرهنگی معرفی کتابهایی مانند «فرنگیس» است مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در همایش خوانش و معرفی کتاب «فرنگیس» کتاب تحسین شده توسط مقام معظم رهبری گفت: رسالت متولیان فرهنگی معرفی کتابهایی مانند «فرنگیس» است و در همین راستا این همایش توسط اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برنامه ریزی و برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همایش معرفی و خوانش کتاب «فرنگیس» با حضور فرنگیس حیدر پور، راوی؛ مهناز فتاحی، نویسنده؛ محمد رحیم نورزیان، معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی خراسان رضوی؛ جعفر مروارید، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛ فرشته سلجوقی، مدیرکل امور  بانوان استانداری؛ سید حمید موسوی، مدیرکل هماهنگی امور فرهنگی زائرین استانداری؛ اکبر نجاتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس؛ احسان اصولی، مسئول کمیسون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد؛ عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه استان؛ محمد رضازاده، معاون فرهنگی ستاد امر و به معروف و نهی از منکر استان؛ خانواده شهید جواد محمدی مفرد شهید مدافع حرم و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در همایش خوانش و معرفی کتاب فرنگیس کتاب تحسین شده توسط مقام معظم رهبری گفت: رسالت متولیان فرهنگی معرفی کتابهایی مانند «فرنگیس» است و در همین راستا این همایش توسط اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برنامه ریزی و برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان، ادامه داد: مقام معظم رهبری در اجتماع مردم کرمانشاه توصیه کرده بودند که داستان زندگی «فرنگیس حیدرپور» این شیرزن کرمانشاهی به رشته تحریر دربیاید که خانم مهناز فتاحی نگارش آن را برعهده گرفت.

وی افزود: مقام معظم رهبری مدت‌ها پیش تقریظی بر این کتاب نوشته بودند اما هفته گذشته ایشان این دو خواهر را به حضور پذیرفته، مورد تفقد قرار دادند و از نقش شیرزنان ایرانی در دفاع مقدس به ویژه از شیززنی که با دست خالی از شهر و کشورش دفاع کرد و نویسنده این اثر، تجلیل کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی درباره اهداف برگزاری این همایش، گفت: اولین هدف ما معرفی یک کتاب مفید و ارزشمند به جامعه و پس از آن بازخوانی یک روایت کمتر دیده و شنیده شده از دفاع مقدس است لذا توصیه و درخواست می‌کنم این کتاب به عنوان منبعی برای آموزش مهارت‌های زندگی‌ به‌ویژه برای بانوان ترویج یابد.

سبزیان ادامه داد: متولیان فرهنگ باید اینگونه کتاب‌ها و شخصیت‌ها را در جامعه بیشتر معرفی کنند چرا که در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است. شعار ما در کتابخانه‌های عمومی استان این است که خراسان‌رضوی، استان کتاب، دانایی و زندگی است و امیدوارم در آینده نزدیک این استان و شهر مشهد از حیث کتابخوانی به جایگاهی که شایسته خود است برسد.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 175