نشست کتاب خوان
1397/8/6 يكشنبه همراه با نشست های کتاب خوان مدرسه ای استان، مدرسه شهید روحی میزبان نشست کتاب خوان مدرسه ای در کلات چهارمین نشست کتاب خوان مدرسه ای با حضور دانش آموزان فعال و کتابخوان مدرسه شهید روحی کلات در مهر ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی شهرستان کلات، چهارمین نشست کتاب خوان مدرسه ای با حضور دانش آموزان فعال و کتابخوان مدرسه شهید روحی در مهر ماه برگزار شد.

غلامی، مسئول کتابخانه علامه جعفری  از برگزاری چهارمین نشست کتابخوان مدرسه ای در مهر ماه خبرداد.

این نشست با معرفی 5کتاب با حضور کودکان در این مدرسه برپا گردید و مورد استقبال قرار گرفت.در پایان این نشست از ارائه دهندگان با اهدای لوح و کتاب تقدیر شد.

5 کتاب ذیل در این نشست معرفی شد:

"مترسک مزرعه آتشین"نوشته داوود امیریان / ارائه شده توسط یزدان شوقی(دانش آموز)

این رمان درباره نوجوانی است که در خانواه ای زندگی می کند که تک پسر است و دارای دو خواهرو او به همین دلیل بچه ای لوس و وایسته به پدر و مادر بار آمده است تا جایی که حتی پدر و مادر او مانع تحصیل او در رشته مورد علاقه او یعنی برق می شوند. آیدین قصه ما از این وضعیت چندان خوشحال نیست و این موضوع مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس است که او تصمیم می گیرد بدون اجازه پدر  و مادر روانه جبهه شود تا خوی نشان دهد و.....

" یه بچه با ادب" نوشته سید حسین حسینی / ارائه شده توسط امیر عباس سبحانی(دانش آموز)

در این کتاب آداب تلاوت قران کریم و همچنین اهمیت آن به صورت شعر برای کودکان بیان شده تا  آنها بتوانند با خواندن آن ارزش تلاوت قرآن کریم را دریابند .

"نور باران (حفظ موضوعی قرآن کریم دوم ابتدایی(" نوشته معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش / ارائه شده توسط امیر علی فانی(دانش آموز)

این کتاب مناسب مقطع دوم ابتدایی برای آشنایی کودکان و نوجوانان با قران کریم است. در این کتاب آیات در موضوعات مختلف دسته بندی شده و همچنین سوره های کوچک در آن آورده شده که کودک یا نوجوان می تواند آن ها را حفظ کند.

" هدیه خدا" نوشته فریبا معارفی / ارائه شده توسط دانیال عباسی(دانش آموز)

کتاب « هدیه خدا »، داستان مرد بخشنده ای که به مستمندان و فقیران کمک می کند و قصد دارد با دوستان خود به زیارت خانه خدا برود که در طول مسیر تمام هزینه سفر خود را به نیازمندی می بخشد و به سفر حج نمی رود، دوستان او پس از بازگشت از سفر حج متوجه کار خیر او می شوند و...

" آخرین گودال"نوشته لویس سکر / ارائه شده توسط عبدالرضا جعفری( دانش آموز)

داستان روایت کننده زندگی نوجوانی کم‌رو و چاق به نام «استنلی» است که به خاطر جرمی که مرتکب نشده، محکوم می‌گردد تا به اردوگاه بازپروری نوجوانان «گرین لیک» برود. این اردوگاه در صحرایی کویری و لم‌یزرع در ایالت تگزاس واقع است. او تقصیر اصلی این اتفاق را بر گردن بداقبالی خود (که در خانوادۀ آنها مسئله‌یی ارثی و بازمانده از پدر پدربزرگش به نظر می‌رسد!) می‌اندازد


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 310