نشست کتاب خوان
1397/12/13 دوشنبه همراه با نشست های مدرسه ای استان دبستان هدایت روستای نفطه کلات میزبان نشست کتاب خوان نشست کتاب خوان مدرسه ای اسفند ماه در جمع دانش آموزان مدرسه هدایت شهرستان کلات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مسئول کتابخانه علامه جعفری از برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای اسفند ماه در دبستان هدایت روستای نفطه شهرستان کلات خبر داد.

راضیه غلامی ادامه داد: این نشست کتاب خوان مدرسه ای با معرفی 4کتاب، و تقدیر از ارائه دهندگان مورد استقبال دانش آموزان واقع شد.

4کتاب ارائه شده در این نشست عبارتند از:

"قصه های کوچک برای بچه های کوچک"نوشته شکوه قاسم نیا / ارائه شده توسط امیر علی فداکار( دانش آموز)

5داستان این مجموعه هر یک سعی دارد در عین سرگرم کننده بودن و جذاب بودن برای کودک به صورت غیر مستقیم پیامهایی را هم برای کودک داشته باشد. جان بخشی به اشیا و گفتگو با حیوانات در اکثر داستانها نمود دارد.

"بهترین هدیه"نوشته جواد دانش /ارائه شده توسط علیرضا سلمانی( دانش آموز)

بهترین هدیه نیز یکی دیگر از مجلدات این مجموعه است که ماجرای خرگوش کوچک سفیدی را برای کودکان گروه سنی «الف و ب» بیان می‌کند که نمی‌داند چگونه باید از خیابان عبور کند. از طرفی دوستان خرگوش برای تولد او جشنی گرفته و منتظرش هستند. بالاخره سنجاب باهوشی این مشکل را حل می‌کند.

"کتاب تصویری زلزله"نوشته نوبوا کومیزاکی /ارائه شده توسط افسانه رمضانی( دانش آموز)

هفت دانش‌آموز كلاس اول در شش مكان با یك زلزله‌ی پنج ریشتری مواجه می‌شوند. نویسنده در قالب داستان به كودكان می‌آموزد كه در هر محل عملكرد متناسب با آن مكان را داشته باشند و نكات ایمنی در هنگام وقوع زلزله به كار برند

"ننه نقلی و کدوی قلقله زن" نوشته جمال الدین اکرمی /ارائه شده توسط  زهرا قاسمی( دانش آموز)

داستان پیرزنی است که به قصد دیدار دختر و دامادش به سفر می‌رود و در راه با حیوانات وحشی برخورد می‌کند که قصد دریدن او را دارند. ولی آنان را مجاب می‌کند که صبر کنند و در بازگشت و وقتی او در اثر پذیرایی دخترش «چاق و چله» شد او را بخورند. حیوانات قبول می‌کنند. ولی پیرزن در بازگشت با مخفی شدن در یک کدو از میان آنان فرار می‌کند و به خانه می‌رسد.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 337