کتاب خوان شاندیز
1397/8/12 شنبه به همت کتابخانه عمومی رودکی شاندیز برگزار شد، نشست کتاب خوان در مدرسه ابتدایی دخترانه کوشان مسئول کتابخانه رودکی شاندیز از برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای در مقطع ابتدایی خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرستان طرقبه شاندیز نشست کتابخوان مدرسه ای به همت رمضانی کتابدار جدید کتابخانه رودکی شاندیز در مدرسه ابتدایی کوشان (دخترانه) برگزار گردید در این نشست 24 نفر از دانش آموزان شرکت داشتند و 5 نفر از دانش آموزان به معرفی  کتابهایی در موضوعات  مناسب این سنین پرداختند.
در این نشست کتاب های ذیل معرفی شد:

" آی قصه قصه قصه (4)" نوشته: زهره پری رخ / ارائه توسط : مهرناز افشاریان دانش آموز و عضو کتابخانه

این کتاب شامل قصه‌های مختلفی چون «پس کی»، «مورچه اشک‌ریزان، چرا اشک‌ریزان»، «شلغم پربرکت»، «نان و آب»، «خانه آباد کن، دل شاد کن»، «دهتر دهقان»، «خالا و بالا»، «مرغ علی قلی» و «بی‌بی چارقد گلی، بزک پشم فرفری» است.

"دزد و نمک " ( قصه های تصویری جامع الحکایات)  نوشته: حسین فتاحی / ارائه توسط: سماء حسین زاده دانش آموز و عضو کتابخانه

این کتاب از سری کتابهای قصه های تصویری از جامع الحکایات است که به زبان ساده و روان برای گروه سنی الف  و ب می باشد. این داستان حکایت دزدی است که به خزانه حاکم دست برد می زند اما با دیدن نمک در خزانه و مزه کردن آن نمک گیر می شود از دزدیدن طلاها پشیمان می شود .

"قصه ما همین بود" نوشته: محمد میرکیانی / ارائه توسط: هستی دهقانی دانش آموز و عضو کتابخانه

این کتاب مصوّر  از مجموعه شش جلدی «قصه ما همین بود» و شامل داستان‌های کوتاه از ادبیات کهن و عامیانه ایران است. برخی از عناوین داستان‌ها عبارتند از: «گوهر امید»؛ «آسیابان پیر»؛ «گوهر صبر»؛ «والی و درویش»؛ «ماهی گیر و مرغ دریایی»؛ «حکایت سفر حکیم»؛ «یاد حق» و «درخت و مسافر و پرنده».

"وفای خرس"(داستانهای مثنوی مولوی)  نوشته:پرویز امینی/ ارائه توسط: نازنین زهرا ضرابی دانش آموز و عضو کتابخانه

این داستان درباره ضرب المثل معروف "دوستی خاله خرسه" است که بصورت داستانی عاقبت انتخاب دوست نادان را ذکر می کند.

"سلولها چطور باعث می شوند رشد کنم" نوشته: کیت روئن و ترجمه  پریسا همایون روز / ارائه توسط: ملیکا افشار دانش آموز و عضو کتابخانه

این کتاب از سری کتابهای "من می دانم" است که برای گروه سنی الف و ب در قالب داستان های علمی منتشر شده است در این کتاب به صورت داستان مصور به بزرگ شدن انسان از کودکی می پردازد و نقش سلولهای بدن را در رشد کودک به زبان ساده و علمی به صورت داستان توضیح می دهد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 281