نشست کتاب خوان
کتابخانه عمومی عطاملک جوینی
1397/11/4 پنجشنبه نشست کتاب خوان درکتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب نشست کتاب خوان به مناسبت ایام الله دهه فجر نشست کتاب خوان در محل کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جوین، در راستای برگزاری نشست های معرفی کتاب و به مناسبت ایام الله دهه فجر سال 1397 نشست کتاب خوان کتابخانه ای بهمن ماه 1397 در محل کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب برگزار شد.

در این نشست که با حضور آقای فیضی مسئول کتابخانه و تعدادی از  اعضای کتابخانه برگزار شد ، 6 کتاب به شرح زیر معرفی شد.

"محمد ابراهیم همت" نویسنده: محمد عزیزی/ ارائه دهند: فاطمه کلاته آقا محمدی(عضو کتابخانه)

کتاب "همت" مجموعه ای است که سال گذشته با محوریت زندگی  حاج محمدابراهیم همت، فرمانده لشگر 27 محمدرسول‌الله؛ توسط محمد عزیزی به رشته تحریر درآمد. این کتاب سه‌گانه‌ای است که در یک جلد منتشر شد. بخش اول این کتاب عنوان "به سوی صبح" به دوران کودکی و نوجوانی شهید همت تا پیروزی انقلاب اختصاص دارد.در بخش دوم که به نام"اندوه سرد" نامگذاری شده زمانی را بازگو می کند که شهید همت وارد پاوه شد .بخش آخر هم با عنوان"دشت‌های سوخته" به زندگی حاج ابراهیم  همت تا زمان شهادت می پردازد.

365 روز با قرآن کریم"نویسنده: حسین الهه قمشیه ای/ ارائه دهنده :معصومه نقابی( عضو کتابخانه)

در این کتاب 365 قطعه کوتاه و بلند از کتاب وحی برای آشنایی جوانان با تعلیمات جهانی قرآن برگزیده شده است و کوشش شده که، این گزیده تصویری از اطوار گوناگون کلام آسمانی را برای مخاطب ترسیم کند. این کتاب، تفسیر در معنی اصطلاحی کلمه که به تفاسیری چون کشاف و مجمع البیان و امثال آن اطلاق می شود نیست، بلکه بیشتر انعکاسی از کتاب وحی در ادب عرفانی پارسی و اسلامی است و نگاهی است به قرآن از دیدگاه ادبی، زیباشناسی و اخلاقی، اجتماعی و عرفانی بدین مقصود که دعوت رسول اکرم و انبیای پیشین در جهت بیدار کردن فطرت انسانها و یادآوری پیوند عاشقی و معشوقی میان انسان و پروردگار در دلهای جوانان بنشیند. به همین مناسبت مراجع کتاب، تفسیرهای سنتی نیست، بلکه متون ادبیات و حکمت است

"حسین در اندیشه مسیحیت"نویسنده : آنتون بارا/ ارائه دهنده :مائده ملایجردی(عضو کتابخانه)

حماسه عاشورا انقلابی است بر ضد همه قراردادهای ننگین استعماری و شورشی است بر تمام مفسدان و تباهی آفرینان از خلفای بنی امیه و بنی عباس گرفته تا همه زمامداران خودسری که در طی چهارده قرن به نام اسلام، اموال مسلمانان را به تاراج بردند و امنیت و آزادی شان را سلب کردند. دانشگاه عاشورا مخصوص مسلمانان شیعه یا سنی نیست، بلکه دانشگاهی برای پیروان همه ادیان آسمانی، بدون توجه به نژاد، زبان و رنگ پوست آنهاست، زیرا همگان را به راستی، شهامت، پاکدامنی، فرزانگی و استقامت در راه برقراری حق و عدالت فرامی خواند و خوبی، زیبایی و سودمندی این مفاهیم را پیروان تمام مذاهب و مردم همه کشورها، از هر نژاد و با هر زبان، با فطرت خویش درک می کنند.
نویسنده در کتاب حاضر، تلاش کرده است تا درباره ابعاد شخصیت امام حسین (ع) و واقعه کربلا پژوهش ارزشمندی ارائه دهد. او با مقایسه امام حسین (ع) با حضرت مسیح، پیامبر رافت و مهربانی و تکیه بر مشترکات آیین های اسلام و مسیحیت، سعی در تقویت ادیان و تکریم دین مقدس اسلام و شخصیت های آسمانی آن دارد

"آنشرلی" نویسنده : لوسی مود مونتگمری/ ارائه دهنده : فاطمه شایسته منش(عضو کتابخانه)

آن شرلی دختری کک‌مکی است که موهای سرخ رنگی دارد و در یتیم‌خانه بزرگ شده‌است. او باهوش است، قوهٔ تخیل بی حد و مرزی دارد و با امید و پشتکار و مهربانی‌های ساده اش، سعی می‌کند زندگی جدیدی را آغاز کند. هرچند برای ورود به این دنیای تازه باید سختی‌های بسیاری را پشت سر بگذارد، ولی آینده در نظرش آنقدر زیبا و امیدبخش است که برای رسیدن به آن، با هر مشکلی کنار می‌آید و با هر شرایطی سازگار می‌شود

"عاشقانه های یونس در شکم ماهی" نویسنده:جمشید خانیان/ ارائه دهنده : ابوالفضل عرفانی پور(عضو کتابخانه)

سارا دختر نوجوان سیزده ساله ایست که با خانواده اش در آبادان زندگی می کند. پدر او تعمیر کار پیانو است و موسیقی را خوب می شناسد و با دیدن دستان کشیده سارا آینده درخشانی را در نواختن پیانو برای او پیش بینی می کند. سارا هم با موسیقی و عشق به موسیقی بزرگ شده و به پیانوی دست دومش بنام کوکو عشق می ورزد.
زمانی که پدر برای گذراندن یک دوره به آلمان می رود جنگ شروع می شود. سارا به همراه مادر و برادرش سامان و عمو غازی و خانمش عنقا خانم راهی اهواز می شوند. در بین راه با یونس پسر نوجوان و بی بی، مادربزرگش روبرو می شوند. با شدت گرفتن بمباران آنان ناچار می شوند پیانو را از وانت خارج کرده تا یونس و بی بی را سوار کنند

"لحظه های انقلاب" نویسنده :محمود گلابدره یی / ارائه دهنده :سعید فیضی(مسئول کتابخانه)

شهيد دكتر مفتح درباره كتاب مي‌گويد: «با مطالعه مختصري از قسمت‌هاي كتاب لحظه‌هاي انقلاب، محتوا را غني، عبارات را جالب و زيبا يافتم. نويسنده سعي كرده تا آن جا كه خود ناظر عيني حوادث بوده، وقايع انقلاب را نقل كند. در قسمت‌هايي كه ديدم، امانت و صداقت نويسنده متجلي بود.»
خود نويسنده‌ هم درباره اين کتابش مي‌گويد: «من تا روز 22 بهمن سال 57 دوشادوش مردم در راه پيروزي انقلاب به رهبري امام‌(ره) مي‌دويدم و در همان ايام، رمان لحظه‌هاي انقلاب را نوشتم که حاصل تب و تاب همان روزها بود...»
«لحظه‌های انقلاب» گزارشي دقيق و منطبق بر واقعيت از لحظه‌های ناب و سرنوشت‌ساز مبارزات مردم ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی در واپسین روزهای رژیم شاهنشاهی است و به‌زيبايي نقش جوانان و قشرهای مختلف جامعه به‌خصوص دانشجویان را در شکل‌گیری انقلاب نشان می‌دهد. قهرمان اصلی این کتاب، مردم مؤمن و انقلابي ايران هستند و انقلاب اسلامي حاصل انتخاب آگاهانه و نتيجة وحدت كلمة ايشان است. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 258