چهارشنبه ها با کتاب
کتابخانه عمومی شهید بهشتی تربت حیدریه

بازدید معاون فرماندار
کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه
1397/10/20 پنجشنبه بازدید معاون فرماندار و اجرای طرح خلاقانه در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه اجرای طرح ابتکاری چهارشنبه ها با کتاب این هفته در جمع دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی و بازدید معاون فرماندار از کتابخانه در شهرستان تربت حیدریه انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های تربت حیدریه، اجرای طرح ابتکاری چهارشنبه ها با کتاب این هفته در جمع دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی و بازدید معاون فرماندار از کتابخانه در شهرستان تربت حیدریه انجام شد.

بازدید معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار از اداره کتابخانه های عمومی

محمدابراهیم داودیان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه و دیدار با کارکنان و مراجعین ،در نشست با مسئولین کتابخانه ها گفت: با توجه به فراگیر شدن بحث استفاده از اینترنت و فضای مجازی، سرانه مطالعه کتاب به ویژه در بین جوانان و نوجوانان پائین آمده است و می طلبد که بحث توسعه فرهنگ کتابخوانی و تشویق جوانان به مطالعه کتاب به صورت جدی در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه کتابخانه ها گفت: یکی از راه های توسعه این امر تشویق مردم به اهدای کتاب به کتابخانه هاست که برای نیل به این هدف می طلبد تا همه دستگاهها با تعامل و همکاری با یکدیگر راهکارهایی را اتخاذ کنیم که بتوانیم بواسطه آن فرهنگ اهدای کتاب را در جامعه نهادینه کنیم.

معاون فرماندار افزود: ایجاد تنوع در کارکرد کتابخانه ها و برگزاری برنامه های فرهنگی و مسابقات فرهنگی و علمی نیز می تواند در رونق کتابخانه ها و تشویق جوانان به حضور در کتابخانه ها موثر باشد.

داودیان تصریح کرد: با عنایت به اینکه بیشتر مراجعین به کتابخانه ها را جوانان و به ویژه دانش اموزان تشکیل می دهند وجود کتب کمک درسی به روز و جدید نیز می تواند راهگشای جذب دانش آموزان به عضویت در کتابخانه ها و ارتقای سطح مطالعه در بین این قشر مهم از جامعه داشته باشد.

طرح ابتکاری چهارشنبه ها با کتاب

تورچی کتابدار کتابخانه شهید بهشتی ضمن اعلام این خبر گفت: طرح  با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان این مدرسه به صورت منظم در محل مخزن کتابخانه شهید بهشتی هر چهارشنبه عصر اجرا میشود.

در این طرح هر هفته چهارشنبه ها یکی از دانش آموزان یک کتاب را به مدت یک ساعت برای دوستان خود معرفی و به اشتراک میگذارد و در پایان نیم ساعت آخر هر کدام از دانش آموزان که نقدی بر کتاب هفته قبل داشته باشند نیز ارائه میدهند.

امانی مربی این طرح در ادامه عنوان نمود: این دانش آموزان جزء یکی از 40 گروه جام باشگاههای کتابخوانی در سطح شهرستان میباشند و علاوه بر این جزء دانش آموزان ممتاز شهرستان که خیلی علاقه زیادی دارند که در کنار درس خواندن به مطالعه کتابهای غیر درسی هم بپردازند و من به خاطر اینکه در فضای امن و مرتبط با کتاب باشند جلسات هفتگی معرفی کتاب را با همکاری کتابداران کتابخانه در محل مخزن کتابخانه برگزار کردیم تا علاوه بر انتخاب کتابها با راهنمایی کتابداران نیازی به خرید کتاب نداشته باشیم و کتابها را از کتابخانه به امانت بگیریم و تاکنون نزدیک به ده چهارشنبه کتابخانه شهید بهشتی تبدیل به پاتوق این جمع شده و ساعات خوشی برای دانش آموزان در پایان هر هفته رقم میخورد که جا دارد از تمامی کارکنان این کتابخانه تقدیر و تشکر کنم . 
  
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 220