نشست کتابخوان
کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان
1397/10/19 چهارشنبه نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان مسئول کتابخانه بنت الهدی از برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قوچان، نشست کتاب خوان کتابخانه ای، در کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر، توسط مریم السادات امیر ارجمندی مسئول این کتابخانه برگزار شد.

مریم السادات امیر ارجمندی، درباره این نشست بیان کرد: جمعی از اعضاء با شور و شادی بسیار از برنامه کتابخانه ای استقبال کردند و کتاب انتخابی خود را برای سایرین معرفی کردند کتابهای معرفی شده توسط اعضا به صورت ذیل می باشد
 
"خانه جانوران" نوشته : باربارا تیلور/ ارائه توسط: عباس مجیدی

کتاب «خانه جانوران» مخاطب را به درون لانه‌ جانوران مختلف می‌برد و از نزدیک شگفتی‌های خانه‌ها و زندگی جانوران را به او نشان می‌دهد.

کتاب «خانه جانوران» با تصاویری واقعی برای مخاطب دری به داخل لانه‌های جانوران می‌گشاید تا جزییات شگفت‌انگیزی را مشاهده کند که به این آسانی به آن‌ها دسترسی نخواهد داشت.

«درون اتاق ابریشمی عنکبوت تله‌گذار را به همراه در لولایی‌اش ببینید و به درون آشیانه‌ پوشالی پرنده‌ بافنده‌ اجتماعی که بیش از ۱۰۰ جفت پرنده در آن زندگی می‌کنند، نگاهی بیندازید. در جهان آبی آبگیر صخره‌ای گردش کنید و به جست و جو در لانه‌ سگ آبی بپردازید. بیابید چه جانورانی زیر ساحل شن و ماسه‌ای زندگی می‌کنند و زیستگاه پنهانی داخل درختی خشکیده را بررسی کنید.»

لانه‌های جانوران بسیار متنوع است. جانوران لانه را به دلایل مختلف مانند حفاظت خود در برابر جانوران شکارچی، محلی برای رشد و نمو نوزادان، بحفاظت خود در برابر شرایط محیطی مانند سرما و گرما و غیره می‌سازند. آن‌ها برای ساخت لانه‌های خود از مواد مختلفی استفاده می‌کنند.

"جززیبایی ندیدم " غلامرضا  امامی / ارائه توسط: مهدی نصرتی
 نویسنده در این کتاب خطبه «حضرت زینب (س)» که پس از واقعه عاشورا در مجلس «ابن زیاد» ایراد فرموده اند را شرح و تفسیر کرده است. وی در این مقال، کلام «ما رأیت الا جمیلا» را شرح کرده است. در گام نخست، گزیده ای از حوادث مجلس «ابن زیاد» مطرح و پس از آن مفهوم زیبایی و اقسام آن و تناسب زیبایی با جسم و روح بیان شده است. در پایان نیز در نگاهی عرفانی ـ توحیدی زیبایی های واقعه کربلا و بیان «حضرت زینب(س)» پس از آن بازگو شده است. روش نگارش کتاب ادبی داستانی است.

"نسیم محمدی" نوشته: وحیدی صدر/ ارائه توسط حمیدرضا دل بینا
درباره زندگی  پیامبر است که از ازدواج پدر و مادرشان شروع می شودو ولادت ایشان درباره مادرشان حضرت آمنه پدر بزرگشان عبدالمطلب  و دایه حلیمه  به طور کلی توضیح میدهد .
 
"حکم قاضی" نوشته: مهدی آذر یزدی /ارائه توسط امیر فرزاد شادمان
در مورد قاضی  که از هوش خودش استفاده می کنند و می تواند مجرم پیدا کنند.

"گلی برای آخرین پیامبر" نوشته: مهری ماهوتی/ ارائه توسط امیر علی حسین پور

در این كتاب چهل حكایت از زندگی حضرت فاطمه (س)، برای کودکان، به طبع رسیده كه عناوین برخی از آنها عبارت اند از" : صدای آسمانی"، "دست‌های كوچك"، "تبسم"، "غذای بهشتی"، "عیادت"، "خوشه‌های انگور"، "خانه، خانه توست"، "عطر و لباس"، "زمین و آسمان "و "گونه‌های سوخته ."
بعد از رحلت پیامبر (ص)، پیرمردی به در خانه فاطمه(س) رفته از او یادگاری از پیامبر(ص) طلب می‌كند .فاطمه(س) در پاسخ پیرمرد سخنانی از پیامبر(ص) برای او نقل می‌كند از جمله كسی كه همسایه خود را آزار دهد، مسلمان نیست .خدا انسان‌های نیكوكار را دوست دارد و بر انسان‌های دشنام دهنده خشم می‌گیرد. حیا و پاكدامنی، نشانه ایمان است و صاحب خود را به بهشت می‌برد، و دشنام دادن، نشانه بد زبانی است و صاحب خود را به آتش می‌برد

""بیا اتم را بشکافیم" نویسنده: هیزل ریچاردسون/ ارائه توسط: محمد رضا ابراهیمی
کتاب اتمی و انرزی اتمی است .موضوع کلی این کتاب اتم است و مولکول و ترکب ها و عنصرها است و همچنین در درون اتم چه چیزهایی وجود دارد و هسته چیست و چگ.ونه یک اتم را می توان شکافت

 
کلمات کليدي
کتابخانه عمومی بنت الهدی صدر قوچان
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 249