جلسه قصه گویی

نشست کتاب خوان
1397/12/22 چهارشنبه کتابخانه در ماهی که گذشت، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه شهید رجایی بجستان برگزاری نشست کتاب خوان،کلاس قصه گویی، برپایی نمایشگاه کتاب و برنامه های گرامی داشت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی از جمله برنامه های کتابخانه شهید رجایی بجستان در اسفندماه سال جاری بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بجستان، برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای  برگزاری کلاس قصه گویی، برپایی نمایشگاه کتاب و برگزاری برنامه های گرامی داشت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه ها یعمومی از جمله برنامه های کتابخانه شهید رجایی بجستان در اسفندماه سال جاری بود.

مسئول کتابخانه شهید رجایی گفت: کتابخانه شهید رجایی سه نمایشگاه کتاب از کتب موجود در کتابخانه به مناسبت روز زن و گرامیداشت مقام مادر، ولادت با سعادت حضرت امام محمد باقر (ع)، شهادت حضرت امام علی النقی (ع)، سالروز تاسیس نهاد، همچنین برگزاری سه  نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای و کلاس قصه گویی در اسفندماه برگزار کرد.

مجتبی عاملی ادامه داد:کتاب های ارائه شده در کلاس قصه گویی 70قصه ی قدو نیم قد برای کودکان نوشته فریبا کلهر و کتاب داستانهای شاهنامه نوشته محمد رضا یوسفی توسط امید رضا حیدری و علی اصغر کوزه گران بود.

وی ادامه داد: کتابهای ذیل در نشست کتاب خوان ارائه شد:

"بهشت ارغوان" نوشته کمال السید / ارائه شده توسط ابوالفضل خاکپور

خلاصه کتاب بهشت ارغوان را باید رمانی تاریخی بنامیم که به بازشناسی شخصیت حضرت زهرا(س) و حوادث دوره زندگانی ایشان می پردازد وارد می کند. «خدا تو را پاداش نیک دهد. هنوز روزهای سخت و شبهای جانکاه محاصره به پایان نیامده بود که از من جدا گشتی تا پدرم تنها بماند.

"درستایش مادران خانه دار" نوشته لوراشلسینگر/ارائه شده توسط یوسف میرزاده

در این کتاب، تجربیات مختلفی از مادران خانه‌دار می‌خوانیم که همه به نوعی پندآموزند. همچنین به تأثیر مثبت در خانه ماندن مادر برای فرزندان و همسر اشاره می‌شود و توصیه‌های مفیدی برای زنانی که می‌خواهند مادران خانه‌دار موفقی شوند و پدرانی که باید به همسران‌شان در این زمینه کمک کنند، ارائه می‌دهد.

"مظلومترین مادر" نوشته جمعی ازپژوهشگران/ ارائه شده توسط محمد حسینی

 بیان گوشه‎هایی از فضایل و مصائب «فاطمه زهرا» (س) است. در این کتاب سعی شده است اسنادی از مصائب و تاریخ زندگانی فاطمه زهرا و کرامات ایشان که در کتب تاریخی اهل‎سنت ذکر شده است منعکس گردیده و برخی از تحریفات تاریخی در مورد حوادث زندگانی ایشان به‎ویژه پس از رحلت پیامبر اکرم تا زمان شهادت ایشان بیان شود.

"طب اسلامی نوشته مانفرداولمان/ ارائه شده توسط امیر حسین سلیمانی

کتاب دانستنی‌های پزشکی مواردی از قبیل "آداب طب و پزشکی در اسلام"، "اسلام پزشک بی‌دارو"، "چگونه بخوریم تا سالم بمانیم" و "خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها از نظر پیشوایان علم و دین" را براساس طب سنتی و آیات و روایات مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

"طب الرضا (ع)" نوشته محسن شکری / ارائه شده توسط علی رحمتی نیا

 کتاب طب الرضا یا رساله‌ی ذهبیه کتابی است پزشکی از امام رضا (ع) که بر خلاف کتب دیگر که معمولاً توصیه‌های پزشکی را از میان احادیث ائمه گلچین می‌کنند، وجود مبارک امام رضا (ع) آن را نگاشته‌اند. این کتاب از دو جهت دارای اهمیت است؛ اول این‌که کتابی است علمی در زمینه‌ی پزشکی و دیگر این‌که چون از ناحیه‌ی امام معصوم صادر شده، از اشتباهات مرسوم و رایج در علوم تجربی مبری است.

 

 

    
 


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 133