کتاب خوان
1397/7/7 شنبه در کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور انجام شد، معرفی4کتاب با موضوع دفاع مقدس در نشست کتاب خوان به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ارزش های هشت سال دفاع مقدس نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی انجام شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور، به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ارزش های هشت سال دفاع مقدس نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی با محوریت دفاع مقدس و با حضور اعضای فعال کتابخانه برگزار شد.

در این نشست کتاب های ذیل معرفی شد:

" آغاز تا پایان"نویسنده: گروه مولفین/ معرفی‌کننده: محمد دقیق زحمتکش

کتاب آغاز تا پایان  توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1383 تالیف و منتشر گردید. این کتاب عهده دار توضیح بررسی و تجزیه و تحلیل رخدادهای سیاسی نظامی جنگ هشت ساله می باشد. در این مجموعه جنگ به پنج دوره زمانی تقسیم شده و هر دوره در یک جلد گنجانده شده است.که عناوین آن شامل 1-خونین شهر تا خرمشهر 2- خرمشهر تا فاو 3- فاو تا شلمچه 4-شلمچه تا حلبچه 5- حلبچه تا مرصاد می باشد.

"مزد مقاومت: روایت سردار حسین همدانی" نویسنده:حسین نصرالله زنجانی/ معرفی‌کننده: رضا لعل کمالیان

کتاب مزد مقاوت توسط آقای حسین نصرالله زنجانی توسط انتشارات بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در سال 1387 وارد بازار نشر شد. در این کتاب عملیات بیت المقدس که توسط  تیپ 27 محمد رسول الله انجام گردید توسط آقای حسین همدانی روایت می شود.  در این عملیات هدف آزادسازی خرمشهر بود که به آن دست یافتیم.
 
"جشن پتو" نویسنده: عبدالرحیم سعیدی راد / معرفی‌کننده:علی اصغر شیخی 

جشن پتو" یکی از کتاب های مرتبط با دوران دفاع مقدس است که در آن عبدالرحیم سعیدی راد بیان خاطرات طنز رزمندگان دوران جنگ تحمیلی کشورمان پرداخته است. این کتاب توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتشر شده است و در سطح کشور در ایستگاه های مطالعه توزیع شده است.

"عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس" نویسنده: حسین شیدائیان / معرفی‌کننده:موسی کریم زاده مقدم 

کتاب عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس مجموعه چند جلدی درباره جنگ و ایران عراق می باشد. جلد چهارم کتاب در مورد اندیشه ها و تدابیر حضرت امام خمینی (ره) در دوران جنگ تحمیلی می باشد. کتاب شامل پنج فصل می باشد که عناوین آن عبارتند از (1) کلیات (2) دفاع مقدس در اندیشه امام خمینی (3)ویژگی های رهبری امام خمینی (4) شیوه ها و تدابیر رهبری امام خمینی (5) تاثیر معنوی رهبری امام خمینی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 288