مهارت های زندگی
1397/6/21 چهارشنبه در کتابخانه عمومی مرحوم علی آبادی نیشابور؛ کارگاه «مهارت های زندگی و فرزند پروری» برگزار شد کارگاه آموزشی «مهارت های زندگی و فرزند پروری» با محوریت کتاب و کتابخوانی ویژه بانوان در کتابخانه عمومی مرحوم علی آبادی نیشابور برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی با موضوع «مهارت های زندگی و فرزند پروری» با محوریت ترویج فرهنگ کتابخوانی، به منظور افزایش سطح آگاهی خانواده ها در زمینه فرزندپروری و سبک های تربیتی به همت اداره کتابخانه های عمومی و شبکه بهداشت و درمان نیشابور در کتابخانه عمومی مرحوم علی آبادی برگزار شد.

محمدرضا مقدم پاشا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: ضرورت تربیت صحیح فرزندان و استفاده از تجارب ارزشمند تربیتی بر هیچ کس پوشیده نیست ولی متاسفانه در بسیاری از خانواده‌ها مهارت‌ های لازم به فرزندان آموزش داده نمی شود که این موضوع به کاهش روحیه مسئولیت‌پذیری در فرزندان و مشکلات تربیتی متعدد منجر می شود. لذا مقرر شد با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با استفاده از کارشناسان مجرب این سازمان، کارگاه های آموزشی متنوعی در مناطق کم برخوردار نیشابور برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری اولین کارگاه آموزشی در کتابخانه عمومی مرحوم علی آبادی در منطقه بلوار جمهوری، ادامه داد: در فرآیند تربیت فرزندان عوامل متعددی نقش دارند که خانواده مهم ترین عامل است و از آنجایی که برای انجام هر عملی، دانش و مهارت خاص آن نیاز است از این رو مظالعه پدران و مادران یک ضرورت محسوب می شود که این کارگاه آموزشی سعی دارد این مهارت ها را تقویت کند.

رضا عمارلو، مدرس کارگاه در این جلسه آموزشی به بیان عوامل موثر در شکل گیری شخصیت انسان پرداخت و گفت: عامل ژنتیک، محیط و تربیت در شکل گیری شخصیت انسان بسیار موثر است و برای شکل گیری شخصیت کودک باید از روشهای تربیتی متناسب با نیاز او استفاده کرد.

 همچنین در این کارگاه راهکارها و نکات کلیدی در زمینه نوع رفتار با کودکان بیان شد. پرسش و پاسخ بخش پایانی این نشست بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 285