روستای ارزنه
1397/8/1 سه‌شنبه به همت کتابخانه علامه امینی باخرز، نشست کتاب خوان در مدرسه بنیاد رافت روستای ارزنه باخرز برگزار شد به همت کتابخانه علامه امینی نشست کتاب‌خوان مدرسه ای در مدرسه بنیاد رافت روستای ارزنه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان باخرز، به همت کتابخانه علامه امینی نشست کتاب‌خوان مدرسه ای در مدرسه بنیاد رافت روستای ارزنه برگزار شد

در این نشست صمیمی،شش عنوان کتاب توسط  دانش آموزان  و معلم کلاس دوم مدرسه بنیاد رافت معرفی شد.

" بابا آمد نان آورد " نوشته مصطفی رحماندوست /ارائه توسط نرگس هژبر (دانش آموز)

"سیزده قطعه شعر کودکانه از سروده‌های((مصطفی رحماندوست)) با مضامینی از پدیده‌های طبیعی، زندگی طبیعی، زندگی روزمره و مفاهیم اساسی برای کودکان گروه سنی((ب)) در دفتر حاضر فراهم آمده و با طرح‌های رنگی همراه شده است . اسامی اشعار عبارت‌اند از : ((حساب و نقاشی))، ((تصویر پیروزی))، ((به، به، به))، ((نوبت غنچه))، ((مرده فصل بهار))، ((هوای بهاری))، ((به پاییز سلام))، ((ماهیگیر))، ((بوسه داغ و لبخند))، ((باد))، ((تصویر یک لبخند))، ((مهتاب لاله)) و ((قصه دست و دانه)) .اینک شعر((حساب و نقاشی)) : یک هشت و یک هفت/ یک هفت و یک هشت/ شد رشته کوه/ پایین آن، دشت/ یک صفر گنده/ بالای آنهاست/ خورشید زردی/ پر نور و زیباست/ گل، پنج تا پنج/ خانه، دو با یک/ شکل درخت است/ پنج و دو تا یک/ پایین آنها/ رودی پر آب است/ نقاشی من/ درس حساب است !"

" پدر بزرگ من " نوشته مارتا آلتس / ارائه توسط مهسا حسین زاده (دانش آموز)

«پدربزرگ من» داستانی تصویری برای خردسالان است و رابطه نوه و پدربزرگ و نیازشان به هم را بیان می‌کند. نوه تنهایی پدربزرگ را پر می‌کند و سبب خوشحالی او می‌شود و پدربزرگ با نوه بازی می‌کند و او را سرگرم می‌کند. داستان از زبان یک خرس کوچک (نوه) بیان می‌شود. او به خوبی ویژگی‌های تلخ و شیرین پدربزرگش را که ویژه سن پیری است می‌بیند و در آخر به این نتیجه می‌رسد که پدربزرگ من پیر است، اما من او را همین‌طور که هست دوست دارم. . «پدربزرگ من» اثری است که هم از پیری و ویژگی‌های دوران پیری و هم از عشق بی‌پایان پدربزرگ به نوه و برعکس حکایت می‌کند.

" مهربانی " نوشته طاهره خردور / ارائه توسط نادیا اسدی (دانش آموز)

کتاب مهربانی، یک قصه خیالی را تعریف می کند. مهربانی، تنها آرزویش این بود که تمام دنیا پر از مهربانی و آشتی و خوبی شود، بنابراین بقچه سفید و قشنگش را پهن کرد و آشتی و مهربانی و خنده و شادی و دوستی را توی آن ریخت. او اول سراغ خانه ای در روستا رفت؛ اما دید خانه خیلی مهربانتر از اوست. بعد رفت و رفت تا به درختی رسید؛ اما دید درخت  با دستانش سیبی به او هدیه داد. فهمید که این درخت، خودش سنبل دوستی است. خلاصه رفت و رفت تا با باد برخورد کرد و سوار بر باد شد تا با هم تمام دنیا را با دوستی و آشتی و خنده آشنا کنند.

" قیچی که دنبال کار می گشت " نوشته منیژه هاشمی/ ارائه توسط زینب اعتضاد (دانش آموز)

کتابی کوتاه مصور برای کودکان، ازجمله داستان‌های تخیلی محسوب می‌شود که با جان‌بخشی به اشیاء، ابزار و وسایل و حیوانات، زمینه آشنایی کودکان با برخی مفاهیم را فراهم می‌کند. این کتاب، برای گروه سنی «الف»، یعنی کودکانی که هنوز به مدرسه نرفته‌اند تا کلاس اولی‌ها، تنظیم شده است. تصاویر کتاب، کمک می‌کند تا بچه‌ها به کتاب جذب شوند.
مفاهیمی مانند مذمّت بیکاری، لزوم استفاده درست و مناسب از هر چیز، مفهوم حقّ مالکیت و مواردی ازاین‌دست، مطالبی هستند که در ضمن بیان داستان به کودکان منتقل می‌شود.

" لالا عروسک جان "نوشته اسدالله شعبانی / ارائه توسط حسین رفیعی (دانش آموز)

شاعر نام‌آشنای ادبیات کودک و نوجوان «اسدالله شعبانی» تلاش دارد در مجموعه اشعار لالایی‌اش با عنوان «لالا لالا عروسک جان»، چند لالایی موزون و زیبا و در عین حال، متناسب با سلایق و نیازهای مادر و کودک امروزی را به مخاطبان ارائه دهد.

" من بلدم سلام کنم " نوشته شکوه قاسم نیا / ارائه توسط معصومه  شجاعی (معلم)

"در ااین کتاب مصور ، اشعاری در خصوص کودکان و توانایی‌های اولیه آنان فراهم آمده است، که نمونه‌ای از آن بدین قرار است: وقتی که من بیدار می‌شم/ مشغول چند تا کار می‌شم: / یک کمی مسواک می‌کنم/ دندونامو پاک می‌کنم/..."

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 300