1397/12/27 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی علامه طباطبایی مشهد نشست کتاب خوان در مدرسه علویه مشهد برگزار شد با همکاری مجتمع آموزشی متوسطه اول علویه و کتابخانه علامه طباطبایی نشست کتاب خوان مدرسه ای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست کتاب خوان مدرسه ای با همکاری کتابخانه علامه طباطبایی و مجتمع آموزشی مقطع متوسطه اول علویه و اقای مصلح دبیر مدرسه در محل آموزشگاه برگزار شد.

لیلا حیدری مسئول کتابخانه علامه طباطبایی در این نشست که با هدف آشنایی هر چه بهتر دانش آموزان با فرهنگ شهادت و آرمانهای شهدا برگزار شد مروری به دست نوشته ها و خاطرات و حماسه های شهیدان شد.

در این نشست کتابهای ذیل توسط دانش آموزان معرفی شد:

"نگین تخریب"نوشته مجید جعفرآبادی / معرفی شده توط آقای عرفان شیردل

این کتاب درباره علیرضا عاصمی است کسی که حق بیان خاطراتش سالهای سال بر دوش هم نشینان او سنگینی می کرد. او در ذهن ها حضور پیوسته دارد و نخستین راز وجود علی دوستی و لبخند اوست که تنها به زمان بودنش محمود نیست. او در قسمت تخریب مین عملیات های زیادی را طرح ریزی می کرد.

"سلام بر ابراهیم"نوشته گروه فرهنگی ابراهیم هادی / معرفی شده توسط مهدی ظفرکارگر

در این کتاب به همت گروه فرهنگی ابراهیم هادی 69 خاطره از این شهید بزرگوار و مفقودالاثر چاپ شده است او در یکم اردیبهشت سال 36 دیده به جهان گشود و پس از 27 سال زندگی پرفراز و نشیب در عملیات مقدماتی والفجر به درجه رفیع شهادت نائل شد و همانطور که می خواست پیکر پاکش در فکه گمنام ماند.

"گردان قاطرچی ها"نوشته داود امیریان/ معرفی شده توسط سعید روحبخش

در این کتاب به موضوع جنگ و رزمندگان نوجوان با طنز نگاه کرده است. قهرمان این داستان یوسف است که یک مجروح جنگی است پس از بازگشت به جبهه بنا به صلاح دید فرمانده گردان قاطرها می شود و مسئولیت آموزش و نگهداری از قاطرها برای حمل آذوقه و مهمات در ارتفاعات صعب العبور کردستان به او سپرده می شود.

"زندگی و مبارزات شهید اصغر مرادی"نوشته علی درازی / معرفی شده توسط محمد صدیقی

 شهید اصغر مرادی در شب تاسوعای حسینی در محله خیرآباد اردبیل بدنیا آمد به همین دلیل نامش را اصغر گذاشتند او دوران ابتدایی و دبیرستان را در اردبیل طی کرد و در رشته اقتصاد وارد دانشگاه  شد فعالیتهای مبارزاتی او در دانشگاه برعلیه رژیم بود و در غالب سفرهای سیاحتی به دیگر شهرها کارهای مبارزاتی خود را انجام می داد او در مراسم راهپیمایی به مناسبت چهلم کشتار مردم قم و تبریز که در یزد برپا شده بود به شهادت رسید و در واقع از اولین شهدای انقلاب است.

"بی نشان" نوشته محسن مطلق / معرفی شده توسط علی هاجری                                                                                                    

این کتاب شامل 13 فصل است که در آن به زندگی و خاطرات شهید کاظم رستگار می پردازد. ایشان در سال 1339 در روستای اشرف آباد در نزدیکی تهران در خانواده ای مذهبی متولد می شود. ایشان در مدرسه دوستانی انقلابی پیدا می کند و عضو انجمن روستا است در سال 1360 ازدواج می کند که ماحصل این ازدواج دختری است که هیچ گاه آغوش پدر خویش را ندید چون ایشان در جنگ بدر شهید شدند. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 337