نشست کتاب خوان
1397/12/26 يكشنبه به همت کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور برگزار شد، نشست کتاب خوان در دبستان دخترانه آموزگار نیشابور به همت کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور، نشست کتاب خوان مدرسه ای اسفندماه در دبستان دخترانه آموزگار نیشابور برگزار شد به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با تلاش کتابداران کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور، نشست کتاب خوان اسفندماه در دبستان دخترانه آموزگار نیشابور برگزار شد.

 فریبا محمودی کتابدار کتابخانه دکتر شریعتی و مسئول برگزاری نشست های کتاب خوان با اعلام این خبر گفت: نشست های کتاب خوان صرف نظر از معرفی کتاب، فرصت آشنایی بیشتر با اعضای کتابخانه را فراهم کرده است و ما در آخرین برنامه های نشست کتاب خوان در اسفند ماه نیز، برای حضور مستمر دانش آموزان در کتابخانه و برگزاری نشست های بیشتر هماهنگی های لازم را انجام داده ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه نشست های کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه ای خوبی در آخرین ماه سال برگزار شد و در نشست کتاب خوان مدرسه ای که در دبستان آموزگار برگزار شد کتاب های ذیل معرفی شد:

"قصه های شیرین هزار و یکشب" نویسنده:شکوه قاسم نیا / معرفی کننده:مبینا محمد آبادی(دانش آموز)

قصه های هزار و یک شب یادگار سه تمدن هندی، ایرانی و عربی است.داستان هایی که شهرزاد قصه گو برای ملک دیوانه و در حقیقت برای خواننده ملال زده تعریف می کند تا شب هایش را چراغان کند. در کتاب حاضر برخی از زیباترین داستان های این مجموعه بزرگ انتخاب شده و با زبانی جذاب و مناسب برای نوجوانان بازنویسی شده است.

"میکروب های ترسناک" نویسنده: نیک آرنوولد / معرفی کننده:نگار سلامی(دانش آموز)

در این کتاب به زبان شیرین  مفاهیم میکروب ها  ومبارزه بدن با آنها توضیح داده شده است.

"قصه های خوب برای بچه های خوب" نویسنده: مهدی آذری یزدی / معرفی کننده:رها دادپور(دانش آموز)

مجموعه کتابی است به قلم مهدی آذر یزدی که در آن، داستان‌های کهن را برای کودکان و به زبان کودکانه، بازنویسی کرده‌است.

"خانه کوچک" نویسنده: ل‍ورا ای‍ن‍گ‍ال‍ز وای‍ل‍در/ معرفی کننده:مهسا صادقی(دانش آموز)

داستان خانواده ای سفید پوست است که به غرب کوچ می کنند، با زندگی و آداب سرخ پوست ها آشنا می شوند، سختی های طبیعت بکر را پشت سر می گذارند و در نهایت، هجوم سفیدها به این سرزمین و راندگی ساکنان اصلی آنجا از موطن اجدادیشان را به چشم می بینند.

"تیزپا تیزچشم تیزگوش" نویسنده:ژلزنوا ایرینالوونا/ معرفی کننده: فاطمه مهربانی(دانش آموز)

در این کتاب، شش افسانه برگرفته از افسانه‌های کشور استونی برای نوجوانان به چاپ رسیده است. اولین افسانه با عنوان تیز پا، تیز چشم، تیز گوش، درباره شاهزاده‌ای است که به قصد ازدواج با شاهزاده خانمی راهی سرزمین وی می‌شود. او به شرط آن که در مسابقه دو از شاهزاده خانم ببرد می‌تواند با او ازدواج کند و ...


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 372