کتابخانه گردی
کتابخانه گردی
1396/12/23 چهارشنبه برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه شهید مطهری مشهد مقدس کتابخانه عمومی شهید مطهری با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از جمله ایستگاه نقاشی و نشست کتاب خوان در ایام میلاد حضرت زهرا و روز کتابخانه گردی میزبان اعضاء و مراجعین خود بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی مشهد مقدس، به مناسبت روز ملی کتابخانه گردی، کتابخانه عمومی شهید مطهری با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از جمله ایستگاه نقاشی و نشست کتابخوان، میزبان اعضاء و مراجعین خود بود.

متحدی مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری گفت: به مناسبت 17 اسفند ماه سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه ها و روز کتابخانه گردی و به همت کتابداران پر تلاش کتابخانه، فضایی شاد و هیجان انگیز و سرشار از مهربانی برای کودکان و اعضا فراهم گردید.
 
همچنین در محوطه پارک جلوی کتابخانه با حضور اعضاء کودک و خانواده ها برنامه جشن و ایستگاه نقاشی برگزار و در پایان جوایزی به شرکت کنندگان اهداء شد و از آنان پذیرایی به عمل آمد. در ادامه این مراسم نشست کتابخوان با حضور تعدادی از اعضای فعال جوان و نوجوان کتابخانه برگزار شد که در این نشست 6 کتاب توسط اعضاء و کتابدار کتابخانه معرفی شد. اسامی کتاب های معرفی شده به شرح ذیل است:

"عدل الهی" نویسنده: شهید مرتضی مطهری / ارائه توسط: مهدی هاشمی(عضو کتابخانه)

این کتاب از مهم ترین آثار استاد شهید مرتضی مطهری در زمینه کلام جدید است که در زمان حیات استاد منتشر شده است. شهید مطهری در زمینه سابقه تألیف این اثر در مقدمه کتاب می نویسد: مطالب این کتاب تدوین یافته و تفصیل داده شده چند سخنرانى است که در مؤسسه اسلامى حسینیه ارشاد ایراد شده است. البته آنچه به صورت سخنرانى ایراد مى ‏شود- لااقل سخنرانی هاى من اینچنین است- قابل چاپ شدن نیست مگر اینکه از نو دستکارى شود. به علاوه وقتى که بنا است چاپ شود نمى ‏توان به مطالبى که به صورت سخنرانى ادا شده قناعت کرد. این بود که هم در چاپ اول و هم در چاپ دوم، مجدداً بحث را مورد مطالعه قرار دادم و مطالب زیادى بر اصل افزودم."

"قانون مجازات اسلامی" نویسنده: ایرج گلدوزیان / ارائه توسط: جواد رضایی ثانی(عضو کتابخانه)

این کتاب منبع اصلی مطالعه داوطلبان در آزمون های مختلف حقوقی است و در بردارنده شرح ماده به ماده قانون مجازات اسلامی می باشد و به گونه ای تدوین شده تا علاوه بر دکترین حقوقی در بردارنده آراء وحدت رویه و نظریات مشورتی حقوق جزا نیز باشد.

"چه کسی پنیر مرا برداشت؟" نویسنده: اسپنسر جانسون / ارائه توسط: سیمین عسگری(عضو کتابخانه)

این کتاب داستانی با نام‌های دیگری مانند چه کسی پنیر مرا دزدید نیز شناخته می‌شود. این داستان راه تغییر کردن در زندگی و ایجاد تنوع در زندگی را به شیوه‌ای زیبا آموزش می‌دهد. چاپ نخستِ متن اصلیِ کتاب در سال ۱۹۹۸ منتشر شده ‌است. در این داستان چهار شخصیت خیالی ترسیم شده‌اند: موش‌ها: «اسنیف» و «اسکوری» و آدم‌کوچولوها، «هم» و «هاو». این چهار شخصیت برای نشان دادن قسمت‌های ساده و پیچیده ی  درون ما، بدون توجه به سن، نژاد یا ملیت، در نظر گرفته شده‌اند.

"حکمت لقمان" نویسنده: محمد محمدی ری شهری / ارائه توسط: محمد یوسف جاویدان(عضو کتابخانه)

این مجموعه، در ده فصل سامان یافته است: زندگی نامه لقمان حکیم، اندرزهای وی به روایت قرآن، داستان هایی از حکمت های لقمان، حکمت هایی درباره علم و معرفت، عوامل و آفات خودسازی، آداب اخلاقی و اجتماعی، مَثَل ها، حکمت های پراکنده و حکمت های جامع، که همگی از زبان لقمان یا درباره وی است.

"ارشاد العلوم" نویسنده: محمد کریم بن ابراهیم کرمانی/ ارائه توسط: محمد یوسف جاویدان(عضو کتابخانه)

این کتاب در 4 جلد با موضوع های خداشناسی، معادشناسی، امام شناسی و معرفت شیعه از تصنیفات محمد کریم خان کرمانی می باشد. وی علاوه بر کتب اعتقادی و حکمت، کتب متعددی در زمینه‌های طب، کیمیا، هندسه، نجوم و هیئت و سایر علوم نوشته است.

"مدیر یک دقیقه ای" نویسنده: کنت بلانچارد / ارائه توسط: مرضیه خسروی(کتابدار)

مدیریتی کارآمد، مؤثر و بر پایه‌ی احترام چالش بسیاری از مدیران پرمشغله‌ی امروز است. نویسندگان در این کتاب در تلاش هستند با ارائه‌ی راهکارهایی به مدیران و سرپرستان، آن‌ها را در چالش‌های کاری مجموعه‌ی خود یاری کنند.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 296