1398/5/22 سه‌شنبه کتابخانه در هفته ای که گذشت، خبرهای خوب فرهنگی از کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد استقبال مردمی از حضور در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد با موج عضویت کتابخانه و اهدای کتاب و شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی،استقبال مردمی از حضور در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد با موج عضویت کتابخانه و اهدای کتاب و شرکت در برنامه های فرهنگی کتابخانه ادامه دارد.

اهداء کتاب به کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره)

سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) گفت: با افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) و حضور گسترده مردم در کتابخانه شاهد طرح اهداء کتاب به کتابخانه نیز با مشارکت مردم فعال شده است و هر روز نظاره گر دستان بخشنده ای هستیم که با اهداء کتب خود اهداء اندیشه های نو هستی به انسان ها را به منصه حضور می رسانند.

زهرا باقرزاده گفت: بخشندگی از صفات خداوند رحیم است که از روح خود به آدمی بخشید تا وصف خدایی یابد و آنانکه سخاوتمندانه مال خویش را ببخشند با بخشش خود به دیگران جانی دوباره می دهند. اعضاء نیک اندیش و خیرخواه کتابخانه مرکزی که با نام معمار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی(قدس سره) مزین شده است با اهداء دوازده هزار نسخه کتاب باعث رونق کتابخانه شده اند.

باقرزاده افزود: کلیه کتب سامان دهی و جهت استفاده اعضا آماده سازی شده اند.

وی افزود:  از همه کسانی که در امور خیر کتابخانه مرکزی را یاری می کنند تقدیر می کنیم.

همکاری بخش مرجع شناسی کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی با کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره)

مسئولین و کارشناسان بخش مرجع کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد از بخش مرجع کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) بازدید کردند.

این بازدید که با هدف گفتگو و بیان تجربیات طرفین در خصوص ارائه هر چه بهتر خدمات در بخش مرجع کتابخانه مرکزی مشهد انجام شد با حضور  محمود صدیقی، مسئول بخش مرجع شناسی دانشگاه فردوسی؛ محبوبه آستانه، کارشناس این بخش به همراه کارشناسان منابع و امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان و زهرا باقرزاده،سرپرست کتابخانه مرکزی؛ فرازنه عامل و هانیه وهابی؛کتابداران بخش مرجع  صورت گرفت.

در این جلسه  کارشناسان مرجع کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی در خصوص دستورالعمل ها، منابع مرجع موجود در کتابخانه و پیشنهاد منابع مفید و کاربردی این بخش و نیز سطح خدمات مرجع کتابخانه مرکزی با کتابداران کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) بحث و گفتگو کردند و بر افزایش ارتباطات دوطرفه این دو بخش با توجه به هدف های مشترک تاکید شد.

در پایان ضمن بازدید از سایر بخش های کتابخانه با تجهیزات و امکانات کتابخانه مرکزی آشنا شدند و از تاسیس و وجود چنین کتابخانه ای با این سطح خدمات و تجهیزات در شهر مشهد ابراز خرسندی کردند.

حضور پر شور مردم در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) همچنان ادامه دارد

آمار عضویت فعال کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد از 18 هزار نفر گذشت.

با گذشت شش ماه از زمان افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد که همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر افتتاح شد و  بنام روح کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نام گذاری شد، همچنان کتابخانه میزبان استقبال پرشور مراجعین برای عضویت در کتابخانه و استفاده از خدمات آن می باشند.

تعداد اعضاء فعال کتابخانه تا مردادماه از 18 هزار نفر گذشت و کتابخانه همه روزه شاهد حضور بیش از دو هزار نفر از مراجعین، برای بهره مندی از خدمات کتابخانه در بخش های مختلف می باشد.

بخش های کودک، امانت کتاب، میزخدمت، مرجع شناسی، دیداری و شنیداری، نابینایان و ناشنوایان، تحویل مدرک و آرشیو نشریات و پایگاه های اطلاعاتی و همچنین بخش سالن های مطالعه خواهران و برادران و کتابداران کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره)، پذیرای حضور پر شور مراجعین محترم در ساعات طولانی ارائه خدمات کتابخانه هستند.

زهرا باقرزاده سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) گفت: میزان امانت و بازگشت کتابهای در بخش امانت کتابخانه به حدی قابل توجه می باشد که کتابخانه از همان ساعات بازگشایی تا پایان ساعت کاری کتابخانه در ساعت یازده شب، همچنان پرشور در حال ارائه خدمات به مراجعین می باشد و آمار امانت کتابخانه در کشور بارها در صدر بالاترین میزان امانت در میان کتابخانه های عمومی در کشور بوده است.

الهه فیض کارشناس فرهنگی کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) نیز گفت: با شروع اوقات فراغت با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی برای تمامی گروه های مخاطب،  تعداد زیادی از اعضاء با حضور در این کلاسها و برنامه های فرهنگی و آموزشی و دینی از این فرصت مناسب بهره می برند و تعدادی از این کلاسها به برنامه های ثابت کتابخانه تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: برنامه های مثل نشست کتاب خوان، مادران قصه گو، قصه گویی برای کودکان، خلاقیت، مهارتهای مطالعه، تربیت فرزند، ساعت بازی کودکان در روز و ساعت مشخصی در هفته برگزار می شود.

کلاسهای فرزندپروری در بخش کودک کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره)

بخش کودک کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد در راستای برگزاری فعالیتهای متنوع برای کودکان و مادران، اقدام به برگزاری جلساتی با موضوع فرزندپروری کرده است.

در این جلسات که با حضور مادرانی که با کودکانشان همه روزه در بخش کودک همراه هستند و حضور یک مشاور خانواده برگزار شد.

در این نشست که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد مادران از دغدغه هایشان در خصوص مسائلی که با کودکان شان مواجه هستند، سوال کردند و پاسخ های مشاور را شنیدند.

در اولین نشست به مسائل تربیتی کودکان، سوالاتی که می پرسند، منطق کودکان، ترس هایشان پرداخته شد و مادران با بیان تجربیات و سوالاتشان حضور گرمی در این برنامه داشتند.

زهرا باقرزاده سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) گفت: با توجه به تعداد مادران که همراه با کودکانشان در بخش کودک، حضور دارند  برگزاری کلاسها برای مادران مفید و کاربردی است.


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 160