1398/5/22 سه‌شنبه به همت کتابخانه های دکتر شریعتی و مرحوم علی آبادی انجام شد، نمایش نامه خوانی و قصه گویی در کتابخانه های عمومی نیشابور مراسم نمایشنامه خوانی و قصه گویی در کتابخانه های عمومی دکتر شریعتی و مرحوم علی آبادی نیشابور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مراسم نمایشنامه خوانی و قصه گویی در کتابخانه های عمومی دکتر شریعتی و مرحوم علی آبادی نیشابور برگزار شد.

نشست قصه گویی در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی نیشابور

به مناسبت دهه فرخنده ولایت و امامت،برنامه قصه گویی برای اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی دکتر شریعتی شهرستان نیشابور برگزار شد.

فریبا محمودی  کتابدار کتابخانه عمومی دکتر شریعتی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: برگزاری برنامه هایی مانند قصه گویی به خصوص در محیط کتابخانه باعث ایجاد نشاط و انگیزه کافی برای کودکان می شود و همین حضور آن ها باعث می شود تصویری ماندگار از کتاب و کتابخانه در ذهن شان ایجاد شود و بچه ها را به خواندن و مطالعه تشویق کند.

وی ادامه داد: در این جلسه قصه گویی کتاب "کلاغ سیاه به سفر می‌رود" برای بچه ها خوانده شد و موضوع این کتاب درباره‌ ارزش دوستی است و کتاب در تلاش است به کودکان نشان دهد داشتن دوست و همراه تنها به معنی انجام دادن بازی مشترک یا برطرف کردن تنهایی نیست، بلکه ضرورتی است که باید به آن توجه کافی داشته باشند.

محمودی با تاکید بر جذاب بودن جلسات قصه گویی برای کودکان ادامه داد:ما در جلسات قصه گویی سعی می کنیم علاوه بر خواندن کتاب با پرسش کردن از بچه ها ذهن کودکان را به چالش بکشیم و در قالب قصه ها، اهمیت تفکر نقادانه را برای کودکان روشن تر کنیم.

وی تاکید کرد: هدف ما در این است که بتوانیم با برگزاری جلسات قصه گویی، کودکان را به مطالعه عادت دهیم.

نمایش نامه خوانی در کتابخانه زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی نیشابور

به همت کتابداران کتابخانه عمومی زنده یاد علی آبادی شهرستان نیشابور، نمایش قصه "شیر کتابخانه" برای کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه برگزار شد.

اقدس ملانوروزی مسئول کتابخانه عمومی زنده یاد مهندس یاسر علی آبادی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: کودکان از طریق داستان‌ها و افسانه‌ها با حقایق زندگی آشنا می‌شوند و تأثیرپذیری از شخصیت‌های قصه، پرورش خلاقیت و افزایش گنجینه واژگان کودکان نیز از دیگر آثار آموزشی و تربیتی قصه ها به شمار می‌رود و اگر این قصه ها به صورت نمایش هم اجرا شوند تاثیرگذاری بیشتری نیز خواهند داشت.

وی ادامه داد: خوشبختانه اعضای کتابخانه از برنامه های اجرای نمایش استقبال خوبی داشته اند و نکته جالب توجه این برنامه، شوق فراوان بچه ها برای اجرای نمایش  هاست ضمن این که در این برنامه ها سعی می کنیم کتاب های مناسب و جذاب را برای بچه ها معرفی کنیم و در این جلسه نیز قصه "شیر کتابخانه" اثر میچل نادسن برای بچه ها خوانده شد و بچه ها با اجرای نمایش این قصه که  موضوع آن رعایت قوانین و مقررات با یک شگرد جذا ب و طنزآمیز است، با قوانین و مقررات کتابخانه آشنا شدند.

ملانوروزی با تاکید بر اهمیت اوقات فراغت تابستان یادآور شد:کتابخانه ما در منطقه کم برخوردار شهرستان واقع شده است و استقبال و علاقه بچه ها از کتابخانه و برنامه های آن انرژی و انگیزه خوبی برای ما کتابداران است و اهمیت وجود کتابخانه را به همه یادآوری می کند.


 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 60