1398/5/22 سه‌شنبه دو خبر از کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس، کارگاه آموزش حقوق شهروندی و آموزش چرتکه خوانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس، کارگاه آموزش حقوق شهروندی و آموزش چرتکه خوانی درکتابخانه شهید باهنر برگزار شد.

کارگاه آموزش حقوق شهروندی  


کارگاه آموزش حقوق شهروندی با حضور مهین لیلایی و عفت زعفرانیه کارشناسان حقوق شهروندی در کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد برگزار شد.

مهین لیلایی مدرس این کلاس گفت: در واقع آموزش شهروندمداری در یک جامعه باعث این شده که تمام اعضای جامعه از حس شهروندی مثبتی به صورت ملی برخوردار باشند و ضمن برخوداری از احترام ملی، از حقوق مشخص اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بهره مند شوند. یادگیری پارامترهای آموزش رفتار شهروندی به افزایش کیفیت زندگی جمعی و تقویت سرمایه اجتماعی در زندگی کمک شایانی می کند.
   
کارگاه آموزشی چرتکه در کتابخانه شهید باهنر مشهد
 
به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر برگزاری آموزشی چرتکه ویژه کودکان برگزار شد.

مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد گفت: هدف کلی از«آموزش چرتکه به کودکان»این است که آنها با نحوه انجام محاسبات بصورت ذهنی آشنا شوند و از این طریق فعالیت ذهنی مغز بهبود بخشیده می شود. این کلاسها منجر به درک بهتر و سریعتر مسائل ریاضی(جمع، تقسیم، ضرب و تفریق) افزایش تخیل، خلاقیت و مهارت گوش دادن، تقویت عملکرد نیمکره چپ و راست مغز و همینطور بهبود حافظه و انتقال مفاهیم با سرعت ودقت بیشترمی شود.
 
سیمین برازش ادامه داد: چرتکه تصویری یک روش محاسبه از طریق ذهن است و در اینجا چرتکه تنها یک ابزار است و کودکان تنها از طریق تمرین مداوم و منظم می توانند تصویر ذهنی خود از چرتکه را درونی و دائمی کنند.

لازم به ذکر است کلاسهای چرتکه دوشنبه هرهفته ویژه کودکان برگزار می شود.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 85