1398/6/17 يكشنبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سرخس برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سرخس همراه با برگزاری نشست کتاب خوان و معرفی کتاب توسط فرماندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرخس با حضور محمد رضا رجبی فرماندار و دیگراعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد رضا رجبی، فرماندار شهرستان؛ ضمن تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین ،نقش آموزش و پرورش در موضوع نذر کتاب و عادت به خواندن  بسیار مهم دانسته و خواستار فعالیت بیشتر این نهاد در حوزه های مذکور شد.

راحله عرب قدیمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز ایام محرم را زمان مناسبی جهت فرهنگسازی نذر و وقف کتاب دانستند در ادامه این جلسه  در خصوص اهدای زمین مناسب جهت احداث کتابخانه در شهر مزداوند با پیگیری از آستان مقدس رضوی اشاره شد.

اجرای طرح رابطین مدارس و کتابخانه ها با هدف معرفی روزانه یک کتاب به دان شاموزان توسط معاونین مدارس از جمله دیگر مصوبات این جلسه بود.

در حاشیه این جلسه نیز نشست کتاب خوان برگزار شد.

در این نشست کتابهای ذیل معرفی شدند:

«حیفا» نوشته محمدرضا حدادپور ‌جهرمی/ ارائه توسط محمد رضا رجبی (فرماندار)

این مجموعه دربردارنده داستان زندگی و ماموریت دختری جاسوس از اداره ی متساوای سازمان موساد در منطقه غرب آسیاست. آن دختر، همانند دیگر خواهرانش به خــ ـیانـت به تاریخ مشغول بوده و جنایت های دیگر را از طرف رژیم غاصب صهیونیستی مرتکب می شود تا بتواند مدیریت رفتاری و تصمیم ساز سران داعش را در دست بگیرد.

«کاشوب» دبیر نفیسه مرشد زاده / ارائه توسط راحله عرب قدیمی(رئیس اداره کتابخانه های شهرستان)

کتاب کآشوب شامل بیست و سه روایت از نویسنده‌های مختلف با دیدگاه‌های متفاوت است که درباره‌ی نسبت خودشان و محرم نوشته‌اند. روایت‌ها به زبانی روشن و ساده نوشته شده‌اند و هرکدام طعم و لحن اقلیم یا فکری را دارند که نویسنده در آن رشد یافته است. دغدغه‌های متفاوت هر کدام از نویسندگان، روایتشان را منحصربه‌فرد کرده و یکنواختی را از کتاب گرفته است. کتاب کآشوب در  ۲۰۸ صفحه منتشر شده و اولین کتاب نشر اطراف است.

  «حبل المتین» نوشته: سید محمد ضیاء آبادی /ارائه توسط راحله عرب قدیمی (رئیس اداره کتابخانه های شهرستان)

زیارت جامعه کبیره از سوي امام هادي عليه السلام صادر شده و معرّف مقام ائمه علیهم السلام است؛ به تعبیر علامه مجلسی (ره) از نظر سند و محتوا از صحیح‌ترین و  قوی‌ترین زیارات ائمه علیهم السلام است .مجموعه حاضر در دو جلد، سلسله گفتارهاي جلساتي است كه به صورت مكتوب جمع‌آوري و با بياني ساده و قابل فهم براي همه و در عين حال از حيث علمي قوي، مستند و مستدل، تنظيم شده است. براي شرح نيز پس از  توضيح كلمات خاص هر فراز با استناد به آيات، روايات و وقايع تاريخي، مباحث تفسير و توضيح داده شده است. 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 51