1398/8/14 سه‌شنبه به مناسبت 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی؛ نشست کتاب خوان نویسندگان دهه شصتی در مشهد برگزار شد به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار جهانی، نشست کتاب خوان با حضور نویسندگان دهه شصتی در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به مناسبت  سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نشست کتاب خوان با حضور مهری عاقبتی،معاون امور کتابخانه ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، زهرا باقر زاده، سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد و معرفی کتاب توسط نویسندگان جوان و دهه شصتی خراسان رضوی در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.

سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد ضمن تقدیر و تشکر از حضور نویسندگان و صاحبان قلم و اندیشه جوان استان دراین مراسم گفت: ایمان به خداوند و رهبری حکیمانه و شجاعت و ایستادگی و بصیرت و حضور در صحنه مردم ایران اسلامی حوادث بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی رقم زده است که یکی از این حوادث تاریخی و نقاط عطف انقلاب تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که این روز با نام روز مبارزه با استکبار جهانی در کشور شناخته می شود و این نشست کتاب خوان نیز با همین مناسبت با معرفی کتاب توسط نویسندگان جوان، انقلابی، پر شور و با انگیزه استان برگزار می شود.

زهرا باقرزاده ادامه داد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال جاری با شعار ما گام دوم انقلاب را با کتاب برمی داریم سعی کرده است در مسیر تبیین منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب و حرکت در مسیر انقلاب گام بردارد و برنامه های متنوعی هم با همین موضوع در سال جاری برگزار شده است.

وی تلاش و همت نویسندگان جوان و نو قلم استان  و نگارش کتابهایی با موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را ستودنی دانست و ادامه داد: این تلاش و همت زمانی ارزشمندتر می شود که بدانیم این نویسندگان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را درک نکرده اند و با این وجود،نگارش کتاب در این حوزه را وظیفه خود دانسته اند.

باقرزاده تاکید کرد: همه ما وظیفه داریم که به سهم خود در مسیر نیل به اهداف مقدس انقلاب اسلامی گام بر داریم و رسالت خود را در قبال فراهم کردن شرایط انقلاب جهانی امام زمان(عج) انجام دهیم و با کمک یکدیگر پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانیم.

در ادامه این مراسم نویسندگان جوان و دهه شصتی استان به معرفی کتابهای خود با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداختند.

در این نشست کتاب«اسبهایی که در صحرا می دوند»مجموعه ای از سه داستان کوتاه به نام های اسب هایی که در صحرا می دوند، زیباترین قهوه دنیا و نفر ارشد؛توسط شهرام نائینی معرفی شد.

کتاب «فانوسهای معابر» نیز با موضوع سرگذشت شهید امیر عباسی از شهدای دفاع مقدس و بیان خاطرات همسر شهید،توسط طهورا فیاض؛ نویسنده جوان و مشهدی ارائه شد.

محسن حاجی یاری، دیگر نویسنده جوان استان کتاب خود با عنوان «تو هم می توانی قهرمان شوی» در بیان سرگذشت پسر معلولی که می خواست قهرمان باشد و تلاش وی برای یافتن الگویی برای قهرمانی را معرفی کرد.

«کهف الشهداء» تالیف معصومه سجادی با موضوع شهدای گمنام غارکهف الشهدای ولنجک تهران توسط این نویسنده جوان و دغدغه مند انقلاب معرفی شد.


 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]