1398/9/10 يكشنبه تور کتاب و دانایی گناباد(7) معرفی کتاب در موزه حیات وحش شهرستان گناباد تور کتاب و دانایی هفته کتاب گناباد، با معرفی خلاقانه کتاب پستانداران ایران در موزه حیات وحش شهرستان گناباد به ایستگاه آخر رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، و به مناسبت فرا رسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب ،طرح خلاقانه تور کتاب و دانایی در کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد آغاز به کار کرد.

 احمد مظلوم،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با اعلام این خبر گفت: كتاب یكی از عناصر مهم و اساسی در حوزه فرهنگی است و هفته كتاب باید بستر مناسبی برای معرفی كتاب و كتابخوانی باشد.

وی ادامه داد: ما نیز در مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد برآن شدیم تا برنامه های بیست و هفتمین دوره کتاب رابه صورت خلاقانه و خاص برگزار کرده تا شاید بتوانیم با استفاده از فرصت پیش آماده تقشی کوچک در ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه داشته باشیم.

وی افزود یکی از این طرح های خلاقانه طرح تور کتاب و دانایی است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی درهفته کتاب و در هفت  ایستگاه و با معرفی خلاقانه هفت کتاب آغاز به کار کرد.

اسما قلی زاده،رابط فرهنگی شهرستان گفت:تور کتاب و دانایی در ایستگاه هفتم خود با معرفی کتاب پستانداران ایران نوشته ی علی گلشن به ایستگاه آخر خود رسید.

وی افزود:در این برنامه و در ایستگاه هفتم،دانش آموزان کتابخوان از موزه حیات وحش شهرستان گناباد بازدید نموده و به توضیحات راهنمای موزه گوش فرا دادند.سپس دانش آموزان بخشهایی از کتاب پستانداران ایران را جمع خوانی کرده و به بحث وبررسی کتاب  در موزه پرداختند.

نحوه عضویت در کتابخانه های عمومی و توزیع برگه های عضویت در بین دانش آموزان و دعوت از ایشان برای عضویت و مراجعه به کتابخانه های عمومی و ذکر بخش های مختلف کتابخانه ها جهت آشنایی با کتابخانه ها ، از دیگر فعالیتهای انجام شده در این ایستگاه بود.

گفتنی است در این برنامه که با همکاری ادره محیط زیست شهرستان گناباد اجرا شد حدود 20نفر از دانش آموزان حضور یافته و برنامه با استقبال و شور و هیجان خاصی برگزار شد.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]