1398/9/10 يكشنبه با حضور اعضای کتابخانه صورت گرفت؛ کارگاه آموزشی تندخوانی در کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد کارگاه آموزشی تندخوانی با حضور مدرس تندخوانی و تقویت حافظه در محل کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کارگاه آموزشی تندخوانی با حضور مدرس تندخوانی و تقویت حافظه در محل کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.

زهرا باقرزاده، سرپرست کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد گفت: با توجه به رویکرد کتابخانه های عمومی در جامعه به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی، بالا بردن اطلاعات مخاطبین کتابخانه در حوزه های مختلف و ارایه مشاوره های تحصیلی می باشد که یکی از این موارد آموزش شیوه های مطالعه ، تکنیکهای تندخوانی به خصوص برای محصلین و تکنیک های تقویت حافظه و تاثیرات آن بر سرنوشت تحصیلی دانش آموزان می باشد .

 در ادامه این جلسه مدرس تندخوانی و تقویت حافظه برای دانش آموزان حاضر به معرفی تکنیکهای تندخوانی اشاره کرد و از آنها خواست تا برای صرفه جویی هر چه بیشتر در زمان خود حتما این تکنیک ها را بیاموزند.

زهرا کریمی نیا با بیان اینکه سرعت مطالعه در ایران بین 150 تا 200 کلمه در دقیقه است در حالی که در کشورهای پیشرفته به 800 کلمه به بالامی رسد از حاضرین خواست تا با حضور در این دوره ها بتوانند در زمان کوتاه تری مطالعه نمایند و بتوانند از حداکثر ظرفیت مغز خود بهره برده و مطالبی که مطالعه نموده اند را در ذهن خود بسپارند.

وی افزود:  دانش آموزان می توانند با شرکت در این دوره علاوه بر کسب مهارتهای فوق سرعت مطالعه خود را تا سه برابر افزایش دهند و در نوشتن خلاصه نویسی و یادداشت برداری تبحر یابند.
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]