1398/9/11 دوشنبه به مناسبت هفته بسیج انجام شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه شهید رجایی مشهد به مناسبت هفته بسیج برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه شهید رجایی مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی درهفته بسیج برنامه های متنوع  فرهنگی ازجمله نمایشگاه کتاب ونشست کتاب خوان در کتابخانه  برگزار شد.

 مریم دولتی،مسئول کتابخانه شهید رجایی مشهد گفت: دراین نشست که با حضور10نفر از بانوان کتابخانه برگزار شد ضمن اشاره به نقش بسیج درتبین اهداف وآرمانهای انقلاب اسلامی به گفته رهبر فقید انقلاب اسلامی امام خمینی (رض ) که فرمودند بسیج قلب تپنده انقلاب است کتب مرتبط با این ایام معرفی شد.

همچنین نمایشگاهی از کتب مرتبط با این ایام در کتابخانه برگزار شد.  

کتب معرفی شده به شرح ذیل است:

«سقای بسیجیان » نویسنده:احسان رضایی /ارائه دهنده : مریم دولتی 
                                                                                                               
خلاصه ای از کتاب :شهید حسن باقری از فرماندهان نخبه ونابغه دوران دفاع مقدس بود ودر جواب پدرش که از وی پرسید در جبهه چه می کنی که تااین اندازه سرت شلوغ است گفت من به بسیجیان آب می دهم زیرا هوا در خوزستان گرم است از آن به بعد در جواب تمام کسانی که می پرسیدند چه کاره ای می گفت من سقا هستم .این گونه شد که شهید حسن باقری به سقای بسیجیان معروف وملقب شد ..

«بسیج قلب امام » نویسنده: حسن فیروز آبادی /  ارائه دهنده :نرگس خاتون مهربان  

در این کتاب مطالبی از جمله "تفکربسیج مبنای راهبرد موفقیت نظام، بسیج اقتدار امامت و ولایت، نقش بسیج به عنوان پشتوانه نیروهای نظامی، تقدس وخلوص بسیج، بسیج در راه سازندگی، تهاجم فرهنگی در برابر تفکر بسیجی، بسیج وتولید علم، تجلی تفکر بسیجی ونقش آن در فرماندهی جنگی و غیره" به رشته تحریر درآمده است.
 
در مقدمه این کتاب آمده است که اسلام برای برقراری عدالت واقامه ارزشهای الهی در جامعه با سه روش " فعالیت فرهنگی، مقاومت منفی مسالمت آمیز و جهاد ودفاع " با استحمار واستثمار واستبداد مقابله می کند.

«بسیج وبسیجی   »نویسنده :آیت الله محمد تقی مصباح یزدی  / ارائه دهنده :سمیه غفوری  

 ین کتاب مجموعه گفتارهای حضرت آیت الله مصباح یزدی مدظله العالی است که در مناسبت ها و موقعیت های گوناگون درباره بسیج و تفکر بسیجی ایراد شده است. ایشان در این کتاب ضمن برشمردن ویژگی های قرآنی بسیج و بسیجی، رسالت این شجره طیبه را نیز برشمرده اند. در بخش نخست این کتاب و در پی بازشناسی مفهوم و کارکردهای بسیج، از آسمانی ترین واژه ها مدد جسته می شود و به هفت ویژگی بسیج در نگاه روشن قرآن اشاره می گردد: پایداری در راه خدا، طلب آمرزش الاهی، طلب ثبات قدم و نصرت از خداوند، اتکا به قدرت الاهی، تواضع با مؤمنان، سرسختی با دشمنان، و پیوند با ولایت از جمله مؤلفه هایی است که در این بخش به آنها اشاره شده است.

 « یادت باشد» نویسنده: محمد رسول ملا حسنی  / ارائه دهنده :اعظم نقیب زاده  

کتاب «یادت باشد» روایتی است عاشقانه از زندگی یک شهید مدافع حرم که پاییز سال ۸۹ به کربلا رفت، پاییز سال ۹۱ عقد کرد، پاییز سال ۹۲ ازدواج کرد و نهایتاً در پاییز سال ۹۴ در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) به شهادت رسید! شهید حمید سیاهکالی.
«یادت باشد»کتابی است که می‌شود ساعت‌ها با آن خندید و روزها با آن اشک ریخت. کتاب را که ورق می‌زنی انگار برایت همه شهدا تصویر می‌ شوند و تازه می‌فهمی آنهایی که فدایی زینب شدند، چقدر شبیه هم هستند. فرقی نمی‌کند اسمشان چه باشد! محمد بلباسی، محسن حججی، مصطفی صدرزاده، مهدی نوروزی یا حمید سیاهکالی و... اینها همگی «یادشان بود» تا ما «یادمان باشد» راه، از آسمان می‌گذرد! 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]