1398/10/23 دوشنبه با یاد و نام سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد؛ معرفی و خوانش کتاب بچه های حاج قاسم در کتابخانه شهید باهنر مشهد به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس معرفی و خوانش کتاب «بچه های حاج قاسم» با معرفی توسط استاد دانشگاه فردوسی مشهد به یاد و نام حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت کتابخانه عمومی شهید باهنر مشهد مقدس معرفی و خوانش کتاب «بچه های حاج قاسم» با معرفی توسط محمد امین وحدت،استاد دانشگاه فردوسی مشهد به یاد و نام حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

محمد امین وحدت در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شناخت شخصیت اعتقادی و سیاسی و اجتماعی این سردار رشیداسلام را منوط به شناخت دشمنان انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: برای رسیدن به این هدف و درک شناخت از دشمنی ها با انقلاب اسلامی و شخصیت های بزرگ آن سه کتاب «صد جنگ بزرگ تاریخ»،«سیاستهای خارجی آمریکا» و «دولت بی قانون» را پیشنهاد می کنم.

وی در معرفی کتاب بچه های حاج قاسم گفت: کتاب «بچه های حاج قاسم» خاطرات شفاهی از زندگی سردار حاج حسین معروفی از رزمندگان دوران هشت سال دفاع مقدس است که با سردار حاج قاسم سلیمانی دوستی و ارتباط نزدیکی داشته است.

این استاد دانشگاه فردوسی ادامه داد: تحریف و تغییر در این کتاب وجود ندارد و با زبانی عامیانه حقایق جنگ و دوران دفاع مقدس را بیان کرده است و در جای جای کتاب جهان بینی اجتماعی از نگرش و دیدگاه حاج قاسم در برخورد با دوستان و دشمنان به نمایش گذاشته است.

وحدت ادامه داد: مودت دوستی، شادابی، اعتقاد قلبی و باور باطنی،ایثارگری و شهادت طلبی از جمله شاخصه های تمامی انسانهای دفاع مقدس است که آنان را به انسانهای کامل تبدیل کرده است.

 وی گسترش افق دید و دریافت حقیقت بدون توهمات را زمینه های شناخت شخصیت حاج قاسم عنوان کرد وادامه داد: تفکر درست، تامل در تفکرات و تبدیل این تاملات به تعقل و تدبر و در نهایت تصمیم گیری درست چهار شاخصه و اصل در کسب معرفت و شناخت است.

وی در ادامه به خوانش قسمتهایی از کتاب و خاطرات سردارحاج حسین معروفی در ایام حضور در جبهه های نبرد، ایام اسارت و نحوه آزادی از اسارت و بازگشت به وطن و پیگیریها و حضور موثر سردار حاج قاسم سلیمانی در هرکدام از این دوران های مختلف زندگی وی پرداخت.

این پژوهشگر حوزه اجتماعی در ادامه از سردار سلیمانی به عنوان یک شخصیت دغدغه مند در حوزه مطالعه و کتابخوانی یاد کرد و ادامه داد: وی کتاب خوان و اهل مطالعه بود و با اکثر کتابهای حوزه نشر بخصوص کتابهای حوزه دفاع مقدس آشنایی داشت.

وی از حضور موثر شخصیت حاج قاسم سلیمانی در چندین اثر شاخص دفاع مقدس از جمله کتاب های «آن بیست و سه نفر»، «من زنده ام» و « پایی که جا ماند» یاد کرد.

شایان ذکر است این مراسم با شعر خوانی مهدی مولوی، شاعر جوان مشهدی در وصف سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به پایان رسید.
 
نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]